PEKAES z nowym partnerem drobnicowym we Włoszech

PEKAES z nowym partnerem drobnicowym we Włoszech

28 stycznia 2016 | Autor: ARR | Źródło: Pekaes SA
PODZIEL SIĘ

PEKAES rozpoczął współpracę z Italsempione, włoską firmą logistyczną specjalizującą się w międzynarodowych przesyłkach drobnicowych. Partnerstwo ma na celu rozwój serwisu na trasie Polska – Włochy, zwiększenie częstotliwości linii eksportowych i importowych oraz skrócenie czasu dostawy międzynarodowych przesyłek drobnicowych. Jest to możliwe dzięki większej liczbie terminali obsługujących Polskę po stronie Italsempione w Mediolanie, Turynie i Padwie.

Fot. Pekaes

– Partnerstwo z firmą Italsempione to kolejny krok w kierunku rozbudowy naszej sieci drobnicowej w Europie, który pozwoli nam umocnić pozycję na rynku włoskim, zwiększyć wolumen przesyłek oraz skrócić czas dostawy. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z tak doświadczonym partnerem logistycznym, który z powodzeniem działa we Włoszech już od 60 lat – powiedział Marek Tkaczyk, dyrektor drobnicy międzynarodowej w PEKAES.

ITALSEMPIONE S.p.a posiada własną sieć drobnicową na terenie Włoch oraz połączenia drobnicowe ze wszystkimi krajami europejskimi. Firma działa na rynku od 1955 roku, zatrudniając ponad 500 pracowników na terenie Włoch i poza granicami kraju.

PEKAES to polska grupa logistyczna ze spółką sektora TSL notowaną od 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych PEKAES SA. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę klientów w ramach całego łańcucha dostaw. Spółka oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską i lotniczą, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.

PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, siecią kolejowych terminali przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 18 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych, 2 agencjach kontenerowych oraz 5 magazynach logistycznych firma zatrudnia blisko 1000 pracowników.