Koleje Śląskie zapraszają na Kolej w Miniaturze

Koleje Śląskie zapraszają na Kolej w Miniaturze

10 marca 2016 | Autor: ARR | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend (12-13 marca) Sosnowiec zamieni się w prawdziwe centrum kolejnictwa. Wszystko to za sprawą Festiwalu Kolej w Miniaturze – wielkiego interaktywnego pokazu makiet i modeli kolejowych.

Fot. wroclaw.pl

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Katowicach, a Koleje Śląskie znalazły się w gronie partnerów festiwalu. Makiety będzie można oglądać w sobotę i niedzielę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Jak podkreślają organizatorzy, Festiwal to dobra okazja do nauki i zabawy kolejkami zarówno dla dużych, jak i małych miłośników kolei.

Wśród atrakcji przewidzianych w ramach Festiwalu Kolei w Miniaturze znajdą się m.in. dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach, modele interesujących lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata, a także makieta całej linii kolejowej z jeżdżącymi pociągami o wyglądzie odpowiadającym poszczególnym epokom historycznym. Uczestnicy festiwalu będą mieli również okazję wziąć udział w prowadzeniu miniaturowych pociągów po makiecie lub... prawdziwej lokomotywy w kabinie symulatora. W planach jest również konkurs na najciekawszą ekspozycję, najładniejszy segment makiety i najciekawszy skład pociągu.

– Bardzo cenimy sobie współpracę z miłośnikami kolei i cieszymy się, gdy możemy się zaangażować w inicjatywy związane z promowaniem kolejnictwa i jego historii – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych do Sosnowca, a na miejsce oczywiście polecamy przyjechać pociągiem Kolei Śląskich - nie tylko ze względu na intensyfikowanie kolejowych emocji, ale również z uwagi na dogodny dojazd

Aby dotrzeć do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z dworca kolejowego w Sosnowcu, wystarczy przejść tunelem podziemnym na ulicę Jana Kilińskiego.

Więcej szczegółów na temat festiwalu można znaleźć na stronie: http://www.festiwal.kmd.pl/index.html. Patronem medialnym wydarzenia jest "Kurier Kolejowy".

PODZIEL SIĘ