W przyszłym tygodniu otwarcie antresoli na Centralnym

W przyszłym tygodniu otwarcie antresoli na Centralnym

17 marca 2016 | Źródło: DS
PODZIEL SIĘ

Jak dowiedział się "Kurier Kolejowy" antresola budowana w hali głównej dworca Warszawa Centralna zostanie udostępniona podróżnym na początku przyszłego tygodnia.

Fot. Dominik Skudlarski

Początkowo inwestycja miała zakończyć się pod koniec ubiegłego roku. Po ponad 3 miesiącach opóźnienia prace związane z budową antresoli zostały już zakończone.

- Przedłużenie prac wynika z problemów wykonawcy z dotrzymaniem przyjętych wcześniej terminów oraz z konieczności wykonania dodatkowych prac, których nie dało się przewidzieć na etapie planowania inwestycji - poinformowała "Kurier Kolejowy" Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP S.A. - Warto też podkreślić, że prace realizowane były w obiekcie nieustannie obsługującym pasażerów, co wpłynęło na czas realizowanych prac - dodaje Grzduk.

Przed rozpoczęciem prac związanych z budową antresoli z hali zostały usunięte niefunkcjonalne kubiki. Zamiast nich wzdłuż przeszklonej elewacji powstały nowe parterowe pawilony usługowe. Wybudowana antresola została oparta na trzech filarach, pod nią powstały wyspy gdzie przewidziano miejsce na kawiarnie, herbaciarnie oraz bar serwujące zdrowe napoje.

Koszt inwestycji na Dworcu Centralnym wyniósł 19,5 mln zł.

PODZIEL SIĘ