Zmiana terminu konferencji Transport a Gospodarka 2016

Zmiana terminu konferencji Transport a Gospodarka 2016

19 kwietnia 2016 | Źródło: KOW
PODZIEL SIĘ

Trzecia edycja konferencji Transport a Gospodarka odbędzie się w dniu 10 czerwca w Dąbrowie Górniczej. Jej tematem przewodnim będzie „Wpływ rozwoju systemu transportowego na gospodarkę regionów – województwo śląskie”.

Fot. Arch. KOW

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele resortów rozwoju, energetyki oraz infrastruktury i budownictwa, władz samorządowych, firm transportowych oraz przemysłowych.

Głównym celem przyświecającym uczestnikom wydarzenia jest analiza wpływu sektora transportowego na wzrost gospodarczy kraju, a także wypracowanie rekomendacji niezbędnych, strategicznych działań warunkujących dalszy rozwój zarówno tej branży, jak i polskiej gospodarki.

Konferencja jest także okazją do zwrócenia uwagi na te przedsiębiorstwa, których strategia działalności jest doskonałym przykładem wpisania się w aktualne i przyszłe potrzeby rynku – zarówno w perspektywie makro, jak i mikro ekonomicznej, a tym samym wpływu na kierunek jego rozwoju i obustronne korzyści.

W przeddzień konferencji, czyli 9 czerwca goście honorowi będą mieli niezwykłą okazję obejrzenia z bliska produkcji szyn kolejowych o długości 120 metrów. Na wizytę studyjną zaprasza do swojego zakładu spółka ArcelorMittal Poland (dawna Huta Katowice w Dąbrowie Górniczej), która dwa lata temu zainwestowała w modernizację walcowni, dziś jednego z największych tego typu zakładów na świecie.

Czerwcowe wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Rozwoju oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej. Patronatu udzieliły także Koleje Śląskie, Urząd Transportu Kolejowego, Instytut Kolejnictwa oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Patronami medialnymi już dziś zostali: TVP3 Katowice, „Kurier Kolejowy”, Wiadomości Zagłębia oraz portale Logistyka.net.pl i E-transport.pl.

Więcej informacji dla firm zainteresowanych udziałem wydarzeniu na www.tag.kow.com.pl

Organizatorem wydarzenia jest  KOW Sp. z o.o. wydawca miesięcznika „Kurier Kolejowy” oraz portalu www.kurierkolejowy.eu.

PODZIEL SIĘ