PKP Intercity sprzedało ponad 5 tys. biletów na rower

PKP Intercity sprzedało ponad 5 tys. biletów na rower

06 maja 2016 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Sezon wiosenny i letni to dobry moment na weekendowe wypady poza miasto. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się wyprawy rowerowe. Planując podróż z jednośladem, warto wybrać przejazd pociągiem PKP Intercity. Od czasu wdrożenia oferty na sezon 2015/2016 przewoźnik sprzedał ponad 5 tys. biletów na rower. Do tej pory cykliści najchętniej wybierali takie trasy jak: Kraków - Warszawa, Trójmiasto - Warszawa czy Łódź - Warszawa.

Fot. PKP Intercity
W pociągach PKP Intercity rowery można przewozić w wyznaczonych do tego miejscach:
  • w każdym pociągu kategorii Express InterCity Premium obsługiwanymi pojazdami Pendolino znajdują się 4 stojaki na rowery,
  • w pociągach kategorii Express InterCity jest do tego przeznaczona specjalna przestrzeń w wagonach 2. klasy,
  • w pociągach kategorii InterCity kursują pojazdy FLIRT3 oraz PesaDART,
    w których do dyspozycji pasażerów jest 6 stojaków na rowery. Natomiast w pociągach zestawionych z wagonów znajdują się wieszaki w specjalnie dostosowanych wagonach.
  • w składach Twoich Linii Kolejowych można umieścić rowery w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu.

Przed planowaniem podróży warto sprawdzić, czy pociąg jest dostosowany do przewozu jednośladów.

Opłata za przewóz roweru wynosi 9,10 zł, niezależnie od długości trasy. Bilet na przewóz pociągiem EIC, IC i TLK można kupić przez internet, w kasie biletowej lub u konduktora niezwłocznie po wejściu do składu. Bilet na przewóz roweru pociągiem EIP można nabyć wyłącznie w okienku kasowym. Za wydanie biletu
w pociągu u konduktora pobiera się dodatkową opłatę w wysokości 10 zł. Warto pamiętać, że bezpłatnie przewieziemy rower złożony i umieszczony w pokrowcu (jako bagaż podręczny).