Nocne ćwiczenia służb na dworcu PKP we Wrocławiu

Nocne ćwiczenia służb na dworcu PKP we Wrocławiu

19 maja 2016 | Źródło: KM PSP Wrocław
PODZIEL SIĘ

W związku z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, na terenie Dworca Głównego PKP we Wrocławiu odbyły się ćwiczenia na celu sprawdzenie obowiązujących procedur oraz współdziałania służb, inspekcji i straży podczas sytuacji kryzysowej.

Fot. KM PSP Wrocław, druh Sebastian Jeziorski

Scenariusz ćwiczeń zakładał wybuch w jednym z wagonów w składzie pociągu stojącym przy peronie 1 na stacji Wrocław Główny. W wyniku eksplozji zostało poszkodowanych 15 osób, natomiast na peronie 5 osób oczekujących na pociąg. W dwóch sąsiednich wagonach doszło do pożaru. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja, która pozamykała drogi dojścia na peron (przy współpracy z ochroną dworca i Strażą Ochrony Kolei), przeprowadziła sprawdzenie pirotechniczne tras ewakuacji. Ewakuowała osoby z Dworca, sprawdziła pirotechnicznie miejsce zdarzenia (peron, pociąg) i trasę dojścia dla służb ratowniczych.

Zastępy Państwowej Straży Pożarnej po uzgodnieniu z dowodzącym ze strony Policji przystąpili do działań od strony Piłsudskiego. Działania zastępów PSP polegały na ugaszeniu palącego się wagonu oraz ewakuacji ze strefy niebezpiecznej osób poszkodowanych, wstępną segregację i przekazywanie zespołom Pogotowia Ratunkowego.

 

PODZIEL SIĘ