Trakcja PRKiI z pakietem kontraktów energetycznych

Trakcja PRKiI z pakietem kontraktów energetycznych

22 maja 2016 | Źródło: Trakcja PRKiI
PODZIEL SIĘ

Od dwóch lat Trakcja PRKiI realizuje strategię dywersyfikacji przychodów. Od początku roku firma pozyskała już siedem kontraktów energetycznych o łącznej wartości ponad 20 mln zł.

Fot. pixabay.com

W minionym roku Trakcja PRKiI rozpoczęła ekspansję na rynku drogowym w Polsce, zyskując 13 kontraktów o łącznej wartości prawie 650 mln zł netto (łącznie z konsorcjantami). Równolegle rozwija też działalność w branży energetyki zawodowej - od początku 2016 roku podpisano już 6 umów na zadania tego typu. Ich realizacją zajmuje się nowa jednostka z siedzibą w Lublinie, wyposażona w szereg specjalistycznych pojazdów i urządzeń.

Obecnie Trakcja PRKiI realizuje następujące kontrakty energetyczne:

  • system zasilania stadionu Łódź Widzew, w tym stację transformatorową za 4,4 mln zł netto,
  • prace w ramach budowy centrum zarządzania siecią dla Tauron we Wrocławiu za 2,8 mln zł,
  • oświetlenie i monitoring terenu oraz związane z tym prace budowlane dla klubu piłkarskiego ŁKS Łódź za 0,5 mln zł,
  • budowę linii 110 kV na odcinku Mątki Jaroty - Olsztynek za 1,8 mln zł jako podwykonawca w ramach budowy obwodnicy Olsztyna,
  • zasilanie budynku Centrum zarządzania siecią dla Tauron 1,3 mln,
  • przebudowę dwutorowej linii 110 kV napowietrznej na odcinku Nadarzyn Ursus Miasto- Piaseczno na rzecz PGE Dystrybucja 6,95 mln zł netto w ramach przebudowy trasy S8.

Ponadto Trakcja PRKiI złożyła ofertę o najniższej cenie w postępowaniu na budowę linii 110 kV dla PGE Dystrybucja na odcinku Mielec - Smoczka - Połaniec o wartości  3,9 mln zł netto.

W ostatnich dniach zakończono montaż instalacji elektrycznej i teletechnicznej na oddziale chorób płucnych szpitala w Koninie za ponad 0,4 mln zł. W minionym roku – w ramach energetyki zawodowej spółka realizowała m.in. budowę dwóch linii przesyłowych 110 kV na odcinkach Chorzele - Przasnysz i Przemyśl - Radymno za łączną kwotę ponad 26 mln zł netto.

PODZIEL SIĘ