Bezpieczeństwo pasażera

Bezpieczeństwo pasażera

14 czerwca 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Wydawca branżowego miesięcznika „Kurier Kolejowy” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Debata z Kurierem”. Celem debaty, która odbędzie się 23 czerwca br. w siedzibie zarządcy infrastruktury kolejowej – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ul. Targowa 74, będzie analiza warunków bezpieczeństwa pasażera w transporcie szynowym.  Wśród najważniejszych tematów spotkania znajdą się takie zagadnienia jak: skuteczny przepływ informacji, rola firm ochroniarskich,  monitoring przemysłowy oraz zarządzanie sytuacją kryzysową. 

Fot. Kurier Kolejowy

Nie mniej uwagi poświęcone zostanie danym elektronicznym, których właściwe zabezpieczenie jest w obecnych czasach jedną z  podstaw bezpieczeństwa w transporcie zbiorowym.

Inspiracją do organizacji spotkania, którego tematyka jest nieustannie aktualna i istotna z punktu widzenia wszystkich uczestników transportu szynowego, stały się Światowe Dni Młodzieży 2016. Ich organizacja - w związku z wyjątkową w tych dniach ilością pasażerów, wymaga specyficznej organizacji oraz wdrożenia nadzwyczajnych środków ostrożności.

Uczestnicy spotkania, oprócz analizy aktualnego stanu bezpieczeństwa, zastanowią się nad możliwością wdrożenia takich rozwiązań, które gwarantować będą skuteczne zwiększenie jego poziomu, i to nie tylko w sytuacjach wyjątkowych, również w  codziennej obsłudze klienta, jakim jest pasażer.

Debatę, objętą patronatem Urzędu Transportu Kolejowego, poprowadzi Jakub Majewski, Prezes Fundacji Prokolej.

Swój udział potwierdzili przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w tym Zarządu Spółki, Biura Bezpieczeństwa i Infrastruktury Pasażerskiej, a także Straży Ochrony Kolei, Zarządu Kolei Mazowieckich, SKM Warszawa oraz Instytutu Kolejnictwa.

Już dziś zapraszamy na kolejne „Debaty z Kurierem”. Sierpniowe spotkanie dedykowane będzie aspektom certyfikacji w transporcie szynowym, we wrześniu przedstawiciele branży kolejowej odniosą się do zapowiadanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa weryfikacji Krajowego Programu Kolejowego.

Kontakt dla zainteresowanych uczestnictwem:
Ruslan Solovey
ruslan.solovey@kow.com.pl
M: 795 443 593
T: 22 749 11 96
F: 22 749 11 89

Więcej informacji:
www.debata.kurierkolejowy.eu