CAF z kontraktem na dostawę składów metra dla Neapolu

CAF z kontraktem na dostawę składów metra dla Neapolu

23 czerwca 2016 | Źródło: CAF
PODZIEL SIĘ

Neapol przyznało firmie CAF wstępne zamówienie w formie umowy ramowej na okres 6 lat, której przedmiotem jest dostawa 10 sześcioczłonowych składów metra dla Linii Metra 1 wraz z opcją na rozszerzenie zamówienia o dodatkowe 10 składów w okresie 6 lat. Projekt Metra w Neapolu jest finansowany z funduszy publicznych w kwocie do 98 milionów Euro.

Fot. CAF

Neapol posiada dwie linie metra (1 i 6), obsługiwane przez ANM (Azienda Napoletana Mobilità), spółkę publiczną będącą własnością Rady Miasta Neapolu, który zarządza usługami transportu publicznego w całym mieście. Kontrakt dla miasta podbudowuje zaangażowanie CAF na rynku Europejskim, gdzie do dziś w 2016 roku, zostały przyznane zamówienia w Wielkiej Brytanii – z przewoźnikami Arriva oraz First Group, których zsumowana wartość wynosi ponad 1 miliard Euro.          

W ostatnich kilku latach, CAF rozszerzył swoje działania we Włoszech poprzez szeroką gamę pojazdów i usług. CAF jest głównym dostawcą składów metra dla stolicy Włoch, dostarczając 71 składów dla Rzymskiego Metra w różnych kontraktach wykonywanych od momentu podpisania pierwszego kontraktu w 2002 roku. Aktualnie wszystkie dostarczone składy świadczą usługi transportu pasażerów.

Firma CAF jest też zanagażowana w różne projekty w  transalpejskim kraju, takie jak dostawa 12 EZT dla północnego regionu Triestu, który także łączy transalpejski region z Austrią i Słowenią oraz 5 EZT dla regionu Bari, a w obu projektach pojazdy należały do platformy pociągów podmiejskich Civity. Należy też wspomnieć dostawę 8 SZT dla lini regionalnych na Sardynii oraz kontrakt wspólnie z Mediolańskim Metrem na dostawę 250 wózków dla pojazdów, które jeżdżą w stolicy Lombardii.