PKP Cargo nie przejmie aktywów kolejowych Grupy Orlen

PKP Cargo nie przejmie aktywów kolejowych Grupy Orlen

27 czerwca 2016 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

Po przeprowadzeniu analizy skutków potencjalnego przejęcia aktywów kolejowych Grupy Orlen zarząd PKP Cargo podjął decyzję o odstąpieniu od zakupu spółki Orlen KolTrans oraz zorganizowanej części przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia. Wnioski z analizy wskazują na wysokie ryzyko związane z tą transakcją.

Fot. Kuba Gułajewski

- Jesteśmy zainteresowani rynkiem przewozów artykułów naftowych i petrochemicznych. Przyglądamy się podmiotom funkcjonującym na tym rynku i dalej będziemy rozmawiać na temat akwizycji w tym segmencie – mówi Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo. – Decyzję o odstąpnieniu od zakupu aktywów kolejowych PKN Orlen podjęliśmy z uwagi na interes Grupy PKP Cargo – dodaje Maciej Libiszewski.

W połowie listopada 2015 roku PKP Cargo, PKN Orlen i Euronaft Trzebinia porozumiały się w sprawie sprzedaży aktywów kolejowych należących do Grupy Orlen. Wartość tej transakcji miała wynieść ponad 250 mln zł. W myśl umowy, PKP Cargo miało objąć udziały spółki Orlen KolTrans i zorganizowanej część przedsiębiorstwa Euronaft Trzebinia. Transakcję warunkowało m.in. otrzymanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która do tej pory nie została wydana.