Przewozy Regionalne gotowe na ŚDM

Przewozy Regionalne gotowe na ŚDM

28 czerwca 2016 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

Pracownicy Przewozów Regionalnych, kilkudziesięciu statystów, przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Ochrony Kolei wzięli udział w ćwiczeniach bezpieczeństwa na dworcu kolejowym Kraków Płaszów.

Fot. Przewozy Regionalne

W ćwiczeniach zorganizowanych przez Przewozy Regionalne oraz służby ratunkowe symulowano atak terrorystyczny oraz pożar pociągu, które bezpośrednio zagrażały zdrowiu i życiu pasażerów. Wszystko po to, żeby pielgrzymi korzystający z usług największego krajowego przewoźnika kolejowego podczas Światowych Dni Młodzieży czuli się bezpiecznie.

Przewozy Regionalne podczas Światowych Dni Młodzieży będą kluczowym i największym przewoźnikiem pasażerskim. Spółka przygotowuje się na obsługę tego wyjątkowego przedsięwzięcia, kładąc szczególny nacisk na sprawy związane z bezpieczeństwem podróżujących. Podczas ćwiczeń ratowniczych zorganizowanych na terenie dworca Kraków Płaszów pracownicy Przewozów Regionalnych oraz służb odpowiadających za bezpieczeństwo realizowali scenariusze dotyczące zagrożeń życia i ataków terrorystycznych.

– Zapewnienie naszym pasażerom bezpieczeństwa traktujemy bardzo poważnie. Dzięki ćwiczeniom takim jak te zorganizowane w Krakowie możemy wspólnie z naszymi partnerami przetestować odpowiednie procedury, które w momentach zagrożenia pomogą zadbać o naszych pasażerów. – powiedział Mikołaj Turowski, rzecznik Przewozów Regionalnych. – Jesteśmy w stałym kontakcie i współpracujemy ze wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, zarówno ze służbami mundurowymi, jak i odpowiednimi resortami. Dzisiejsze ćwiczenia i ogólny stan przygotowań dowodzą, że sprostamy temu szczególnemu wyzwaniu. Warto dodać, że do tej pory ponad 3000 pracowników naszej firmy przeszło specjalne szkolenia dotyczące zagrożeń terrorystycznych.

Manewry służb na dworcu Kraków Płaszów to tylko jeden z elementów przygotowań Przewozów Regionalnych do Światowych Dni Młodzieży. Od kilku miesięcy w strukturach największego polskiego przewoźnika kolejowego funkcjonuje specjalny zespół, który odpowiada za przygotowanie transportu podczas spotkania Papieża Franciszka z wiernymi z całego świata. Władze spółki, żeby przygotować się na spodziewaną liczbę pasażerów, postanowiły skierować do Małopolski 90 dodatkowych składów z całej Polski. Do obsługi transportowej ŚDM przewoźnik wykorzysta 150 pociągów wyłącznie elektrycznych. Gdyby ustawić pociągi Przewozów Regionalnych wykorzystywane w aglomeracji krakowskiej jeden za drugim, zajęłyby tor o długości ponad 12 kilometrów.

Specjalnie dla osób przebywających w Krakowie od 25 do 31 lipca Przewozy Regionalne przygotowały  ofertę „Kolej na ŚDM". Dzięki niej będzie można kupić bilety jedno-, trzy- i siedmiodniowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Obszar, na którym obowiązują bilety dostępne w ofercie „Kolej na ŚDM", został podzielony na cztery strefy taryfowe, a ceny biletów w zależności od wybranej opcji wyniosą od 7 zł (bilet jednodniowy w pierwszej strefie) do 112 zł (bilet tygodniowy w strefie czwartej). Bilety Przewozów Regionalnych na kolej aglomeracyjną będą honorowane przez wszystkich przewoźników oferujących przejazdy w aglomeracji krakowskiej. Można je kupić na stronie biletyregionalne.pl, na platformie sprzedażowej KOLEO, a także w kasach biletowych i automatach.

PODZIEL SIĘ