ŁKA łączy z przyrodą

ŁKA łączy z przyrodą

24 lipca 2016 | Źródło: ŁKA
PODZIEL SIĘ

Łódzka Kolej Aglomeracyjna otrzymała prawie 200 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację projektu „Łódzkie łączy z przyrodą”. W ramach projektu spółka odwiedzi ze swoim promocyjnym stoiskiem 14 miast, w których będzie promowała walory przyrodnicze województwa oraz kolej jako ekologiczny środek transportu. Już dziś ŁKA zawita do Sieradza na Open Hair Festival.

Fot. ŁKA

Stoisko promocyjne ŁKA to połączenie najnowocześniejszej techniki i ciekawych atrakcji dla odwiedzających. To na przykład filmy w technologii VR (360o) prezentujące walory przyrodnicze wszystkich siedmiu parków krajobrazowych województwa łódzkiego. Filmy są prezentowane za pomocą okularów 3D. Dzięki nim oglądający może stanąć nad przepaścią w Załęczańskim Parku Krajobrazowym, wyruszyć szlakiem Parku Bolimowskiego, a także poznać chronione gatunki zwierząt i roślin występujące w województwie łódzkim. Równie interesujących doznań dostarczą filmy w technologii Bullet Time znanej z filmów Matrix. Obraz w tej technologii jest rejestrowany przy użyciu 18 kamer, co daje efekt spowolnienia obrazu z jednoczesnym jego obrotem. Po zrealizowaniu filmu odwiedzający stoisko otrzymują QR Code co umożliwia im pobranie nagrania z dedykowanej strony.

Dodatkowo, na stoisku przeprowadzane są konkursy wiedzy o parkach z ciekawymi nagrodami. Najmłodsi mogą budować zamki z piasku kinetycznego, malować kolorowanki i budować z klocków. Dla nico starszych przygotowano gry na konsoli. Całe rodziny na pamiątkę mogą wykonać przypinki. Podczas eventów dystrybuowane są materiały informacyjne.

W ramach projektu ŁKA pojawi się w 14 miastach podczas 17 najważniejszych wydarzeń (3 razy w Łodzi). Najbliższe z nich to m.in: Festiwal Open Hair w Sieradzu (24.07), Dni Łodzi (30.07), Dni Głowna (20.08), Turniej Rycerski w Łęczycy (21.08), Dożynki Wojewódzkie w Piątku (28.08), Mixer Regionalny w Łodzi (04.09).

Projekt jest realizowany we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Jego całkowita wartość wynosi 267,5 tys. zł.