Defibrylator AED Plus w każdym pociągu Express InterCity Premium

Defibrylator AED Plus w każdym pociągu Express InterCity Premium

22 lipca 2016 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity inwestuje w bezpieczeństwo pasażerów. Już od poniedziałku w każdym pociągu Pendolino znajdzie się defibrylator AED Plus, dzięki któremu możliwe będzie zapewnienie pomocy podróżnym z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Fot. PKP Intercity

PKP Intercity wyposaża wszystkie pociągi Pendolino w defibrylatory AED Plus. To ważny element wzmocnienia bezpieczeństwa podróżnych. Urządzenia ratujące życie będą umieszczone w specjalnie oznaczonych skrzynkach w wagonie nr 2., w sąsiedztwie przedziałów dla opiekunów z dziećmi. Defibrylator jest prosty w obsłudze, wspiera i instruuje osobę udzielającą pomocy w czasie całej akcji ratowniczej. Badania naukowe potwierdzają, że użycie AED w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia przyczynia się do zwiększenia wskaźnika przeżyć nawet do 75%.

Przewoźnik w ramach okresowych szkoleń przeprowadził także dla wszystkich pracowników drużyn konduktorskich ćwiczenia z obsługi urządzenia. Dodatkowo, pracownicy drużyn konduktorskich mogą indywidualnie ćwiczyć obsługę sprzętu na defibrylatorach przeznaczonych do celów treningowych.

20 sztuk defibrylatorów AED Plus z oprzyrządowaniem dostarczyła Paramedica.W ramach umowy przedstawiciele firmy przeszkolili również drużyny konduktorskie. Koszt projektu to 117 tys. zł netto.

PODZIEL SIĘ