Wrocław wybuduje nowe parkingi Park&Ride. Trzy z nich powstaną przy stacjach PKP

Wrocław wybuduje nowe parkingi Park&Ride. Trzy z nich powstaną przy stacjach PKP

02 sierpnia 2016 | Źródło: Urząd Miasta Wrocławia
PODZIEL SIĘ

W stolicy Dolnego Śląska powstanie 8 nowych parkingów typu Park&Ride. Najpierw jednak firma Geo Art Invest z Puław wykona badania geologiczne i przygotuje opinię dla gruntów przeznaczonych pod budowę obiektów.

Fot. wroclaw.pl

Sprawdzenie podłoża pod inwestycje to pierwszy krok do ich realizacji. Miasto chce wybudować przy węzłach komunikacyjnych MPK i PKP osiem parkingów Park&Ride. Łącznie na kilkaset miejsc postojowych. Ideą tego typu parkingów jest to, aby kierowcy pozostawiali swoje pojazdy w wyznaczonych lokalizacjach na obrzeżach miasta, przesiadali do komunikacji zbiorowej i w ten sposób jechali do centrum miasta. To może zmniejszyć korki.

W tej chwili we Wrocławiu jest już siedem tego typu miejsc, m.in. przy węźle Stadion Wrocław, czy pętli Cmentarz Grabiszyński. ZDiUM właśnie odbiera najnowszy parking na Psim Polu przy dworcu kolejowym,

Nowe parkingi mają powstać w rejonie stacji kolejowych: Wrocław Grabiszyn, Wrocław Kuźniki, Wrocław Osobowice, przy przystankach komunikacji miejskiej: Bardzka-Świeradowska, Kosmonautów-Boguszowska, Kosmonautów-gen. Fieldorfa, a także przy ul. Opolskiej/ Głubczyckiej oraz w rejonie skrzyżowania Opolska-Karwińska.

Budowa nowych parkingów ma zostać zrealizowana w dwóch etapach: pierwszy do końca 2018 roku i drugi w latach 2018-2020. Realizacja inwestycji jest uzależniona od pozyskania pieniędzy na ten projekt z Unii Europejskiej. 

PODZIEL SIĘ