Nowy terminal PCC Intermodal w Kolbuszowej

Nowy terminal PCC Intermodal w Kolbuszowej

11 sierpnia 2016 | Źródło: PCC Intermodal
PODZIEL SIĘ

Na początku przyszłego tygodnia, 16 sierpnia, PCC Intermodal, operator regularnej sieci połączeń intermodalnych rozpocznie obsługę logistyczną ładunków w rejonie południowo -wschodniej Polski przez terminal zlokalizowany w Kolbuszowej. Region podkarpacki będzie obsługiwany przez pociągi 3 razy w tygodniu.

Fot. Rafał Wilgusiak

Roczne możliwości przeładunkowe terminala w Kolbuszowej wynoszą 16 tys. TEU, powierzchnia operacyjna to 8000 TEU, a składowa 400 TEU. Terminal ma jeden tor kolejowy o długości 510 m, a przeładunek odbywa się za pomocą reachstrackerów. Obiekt jest zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie: Stalowej Woli (55 km),Dębicy (50 km),Tarnobrzegu (40 km), Rzeszowa (30 km), Mielca 30 km).

W ramach swojej działalności PCC Intermodal organizuje regularne połączenia kolejowe także pomiędzy terminalami lądowymi w Kutnie, Brzegu Dolnym, Gliwicach, Dębicy, Frankfurcie nad Odrą, Duisburgu oraz Brześciu, a portami morskimi w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie. W promieniu ok. 150 km od terminala lądowego firma zapewnia odwóz ładunków bezpośrednio do drzwi klienta.

PODZIEL SIĘ