Kolejny odcinek CMK na 200 km/h w okolicach Białej Rawskiej

Kolejny odcinek CMK na 200 km/h w okolicach Białej Rawskiej

16 sierpnia 2016 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Sprawne podróże Centralną Magistralą Kolejową z Warszawy do Katowic, Krakowa i Wrocławia zapewni nowa infrastruktura na posterunku Biała Rawska. PKP Polskie Linie Kolejowe wymieniły m.in. rozjazdy – ważne elementy toru. Czas prac został ograniczony z dwóch tygodni do sześciu dni.

Fot. PKP PLK

Dzięki inwestycji wartej 18 mln zł podróż będzie sprawniejsza. Ważna lokalizacja Centralnej Magistrali Kolejowej została przystosowana do prędkości 200 km/h.
Wymienione zostały 4 rozjazdy, tory i sieć trakcyjna. Zrobione zostały przyłączenia urządzeń sterowania ruchem kolejowym do budynku nowej nastawni. Prace wykonane zostały w innowacyjny sposób. Rozjazdy przyjechały nie w częściach lecz kompletne, w specjalnych blokach. Wykonawca sprawnie zamontował je w torach.
Dzięki zastosowanej technice robót, zmiany w kursowaniu pociągów na CMK zostały ograniczone do sześciu dni.

- Zespół inwestora i wykonawcy, firmy PORR, pracował 24 godziny na dobę. Roboty zostały wykonane sprawnie i zgodnie z planem pociągi wróciły na linię – powiedziała Sławomira Wierzchowska, z-ca dyrektora w Centrum Realizacji Inwestycji PLK.

PKP Polskie Linie Kolejowe starają się stosować w pracach, takie działania, które pozwalają podnieść standard linii przy minimalnych zmianach w kursowaniu pociągów pasażerskich i towarowych.

 

PODZIEL SIĘ