EC Engineering będzie działać w KSSE

EC Engineering będzie działać w KSSE

30 sierpnia 2016 | Źródło: EC Engineering
PODZIEL SIĘ

Krakowska firma EC Engineering wkrótce rozpocznie działalność w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Planuje wybudowanie hali produkcyjnej koło Niepołomic.

Fot. Rafał Wilgusiak

- Do tej pory nasza linia produkcyjna znajdowała się w Krakowie przy ul. Centralnej, ale w związku z zamierzonym poszerzeniem produkcji zdecydowaliśmy się na przeniesienie do SSE. Planujemy inwestycję w Podłężu koło Niepołomic. Mamy zamiar wybudować tam nowoczesną halę produkcyjną wraz z zapleczem biurowym oraz uruchomić linię produkcyjną – zapowiada Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering.

W latach 2012-2015 krakowscy inżynierowie realizowali projekt badawczo-rozwojowy - wsparty przez fundusze z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - którego celem było opracowanie konstrukcji nowoczesnych pantografów przeznaczonych dla tramwajów, pociągów i lokomotyw oraz innowacyjnego urządzenia do ładowania autobusów elektrycznych. Projekt został zakończony pomyślnymi testami laboratoryjnymi jak i eksploatacyjnymi. Obecnie firma chce swe nowatorskie rozwiązania wdrożyć do produkcji seryjnej. Temu ma służyć nowa hala i linia produkcyjna. Produkowane tam urządzenia będą zaspakajać potrzeby polskich producentów takich jak: Newag, Pesa, Solaris, jak również światowych liderów produkcji taboru szynowego: Alstom Transport i Bombardier Transportation.

Firma zakupiła już działkę o powierzchni 1,1 ha. Budowa obiektu zaplanowana jest na przyszły rok, a uruchomienie produkcji jesienią 2017 r. Inwestycja kosztować będzie 8 mln zł.

EC Engineering jest jednym z najlepiej rozwijających się biur projektowych w Polsce. Specjalizuje się w projektach transportowych i zatrudnia ponad 150 inżynierów. Zajmuje się także produkcją oprzyrządowania i komponentów do pojazdów.

PODZIEL SIĘ