Bytomski Tramwaj Bluesowy znowu na torach

Bytomski Tramwaj Bluesowy znowu na torach

03 września 2016 | Źródło: Tramwaje Śląskie
PODZIEL SIĘ

W ramach obchodów Polskiego Dnia Bluesa, Tramwaje Śląskie po raz czwarty zapraszają wszystkich miłośników bluesa na ulicę Piekarską w Bytomiu do ,,bany pełnej śląskiego bluesa”. Tegoroczne muzykowanie odbywać się będzie dziś, 3 września w godzinach 12:00-18:30 na linii nr 38, w tramwaju Pt8 czyli popularnym ,,Helmucie”.

Fot. YouTube

Projekt „Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy” realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich i KZK GOP.

– Sukces pierwszej i kolejnych edycji projektu Blues Bana sprawił, iż festiwal na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez w Bytomiu – mówi Krzysztof Wydro pomysłodawca i organizator Bytomskiego Tramwaju Bluesowego.

Od samego początku pomysłowi przyklasnął zarząd Tramwajów Śląskich, który dostrzegł pasję i zaangażowanie pomysłodawców w realizację tego nietypowego jam session.

– Na przestrzeni tych kilku lat impreza się rozrosła, czego najlepszym dowodem jest zmiana wagonu. Początkowo Blues Bana odbywała się w zabytkowym wagonie typu N, a przed rokiem trzeba było przenieść się do znacznie większego wagonu typu Pt8, w którym blues zabrzmi również w tym roku – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Ta zmiana to efekt rosnącej frekwencji – zarówno słuchaczy, jak i samych muzyków. Wielu ludzi przyjeżdża tego dnia do Bytomia na ul. Piekarską właśnie po to, by posłuchać muzyki na żywo w tramwaju. Blues Bana to także świetny sposób na popularyzację bluesa wśród przypadkowych pasażerów.

Więcej informacji ora kontakt do organizatora Blues Bany znaleźć można na facebookowym profilu imprezy.

PODZIEL SIĘ