"Pociąg do kultury" z Wrocławia do Berlina będzie jeździł dalej

"Pociąg do kultury" z Wrocławia do Berlina będzie jeździł dalej

25 września 2016 | Źródło: Deutsche Welle
PODZIEL SIĘ

„Pociąg do kultury” relacji Berlin-Wrocław miał wozić pasażerów tylko do końca września. Koleje Niemieckie myślą jednak o przedłużeniu tej oferty – donosi portal „Deutsche Welle”.

Fot. wroclaw.pl

Z uwagi na dobre przyjęcie „Pociągu do kultury” łączącego Berlin i Wrocław, ma on zostać włączony do regularnej oferty niemieckich kolei. – Opracowujemy model, który by to umożliwił i rozmawiamy o tym z władzami Berlina i Brandenburgii – powiedział portalowi Andreas Zylka z Deutsche Bahn.

Do pociągu, który od końca kwietnia w weekendy kursuje między Berlinem i tegoroczną Europejską Stolicą Kultury wsiadło 18 tys. pasażerów. Początkowe ustalenia zakładały, że połączenie będzie obowiązywało tylko do końca września br. Jednak DB poinformowały, że na własny koszt utrzymają to połączenie do 8 stycznia 2017 r.

Jednocześnie Niemcy deklarują, że jeżeli uda się zapewnić sfinansowanie tej oferty, będzie można ją przedłużyć na czas nieokreślony. Sprzyjać temu będzie poprawa infrastruktury. Za 3 lata zostanie zmodernizowana i zelektryfikowana trasa przez miejscowość Horka w Saksonii a to umożliwiłoby wypuszczenie na trasę do Wrocławia pociągu dalekobieżnego, który jechałby szybciej niż „Pociąg do kultury”, jadący obecnie 4,5 godziny.

PODZIEL SIĘ