Parowozem na jubileusz 160-lecia linii Wrocław - Poznań w Obornikach Śląskich

Parowozem na jubileusz 160-lecia linii Wrocław - Poznań w Obornikach Śląskich

12 października 2016 | Źródło: TurKol
PODZIEL SIĘ

W najbliższą sobotę, 15 października miłośników kolejnictwa czeka nie lada niespodzianka: przejażdżka specjalnym składem retro w ramach 160 rocznicy powstania linii kolejowej łączącej Wrocław z Poznaniem oraz dworca w Obornikach Śląskich. Z tej okazji uruchomione zostaną trzy pociągi specjalne retro ciągnięte przez zabytkowy parowóz w wolsztyńskiej parowozowni. Skład będzie zawierał zabytkowe wagony 3. klasy.

Fot. TurKol

Do Obornik Śląskich, gdzie czekać będzie na uczestników wernisaż pt. „Oborniki Śląskie na nowych torach” będzie można dojechać dwoma zabytkowymi pociągami - z Wolsztyna, Leszna i Rawicza oraz z Wrocławia Głównego. Trzecim pociągiem będzie pociąg dla mieszkańców Obornik Śląskich do Wrocławia Głównego i z powrotem. Wernisaż odbędzie się w Bibliotece im. J. Iwaszkiewicza, która mieści się w siedzibie dworca kolejowego. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Oborniki Śląskie będzie powitanie Pasażerów z Wrocławia występem Orkiestry Dętej.

Bilety są dostępne na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej oraz w Biurze Obsługi Klienta Kolei Dolnośląskich (Wrocław). Sprzedaż biletów w Biurze Obsługi Klienta na dworcu Wrocław Główny rozpoczyna się od godz. 17:00 w środę (12 października), zakończenie sprzedaży w piątek (14 października).

W przypadku wolnych miejsc organizatorzy przewidują sprzedaż biletów bezpośrednio przed odjazdem pociągu u kierownika pociągu.

Cena biletu normalnego na przejazd w jedną stronę wynosi 20 zł. Cena biletu ulgowego – 10 zł.
Bilety ulgowe przysługują uczniom i studentom do 26 roku życia. Dzieci do lat 4  - przejazd bezpłatny. Liczba biletów jest ograniczona.

Rozkład jazdy:

Oborniki Śląskie odjazd o godzinie 9:17Wrocław  Główny  przyjazd o godzinie 10:18

Wrocław Główny odjazd o godzinie 10:32Oborniki Śląskie przyjazd o godzinie 11:10

Oborniki Śląskie odjazd o godzinie 12:30Wrocław Główny przyjazd o godzinie 13:05

Wrocław Główny odjazd o godzinie 13:31Oborniki Śląskie przyjazd o godzinie 14:09

PODZIEL SIĘ