Kolejowa rewolucja na Ukrainie - ma być czyściej i nowocześniej

Kolejowa rewolucja na Ukrainie - ma być czyściej i nowocześniej

17 października 2016 | Źródło: Rzeczpospolita
PODZIEL SIĘ

Ukraińska kolej przechodzi zmiany. Pasażerowie mają się poczuć bardziej komfortowo i europejsko – informuje „Rzeczpospolita”.

Fot. Władimir Kuzniecow, Ukrzaliznytsia

Do końca roku z pociągów mają całkowicie zniknąć charakterystyczne metalowe koszyczki - podstawki pod szklanki. Przypomnijmy, że podróżni na dalszych dystansach dostawali w nich szklankę herbaty, kupioną od kierownika pociągu. Tak jak w Polsce i krajach UE napoje będą serwowane w papierowych kubkach, które są bardziej higieniczne.

Kolejna zmiana obejmie wagony sypialne, z których znikną tradycyjne puchowe poduszki i kołdry. W ich miejsce pojawi się pościel z materiałów nie pochłaniających kurzu, zaś firanki w oknach zostaną zamienione na rolety.

Koleje Ukraińskie zamierzają też zainwestować w poprawę komfortu samego taboru. Kapitalny remont ma przejść 100 wagonów. Zyskają one m.in. wygodne fotele, próżniowe toalety i dostęp do bezprzewodowego internetu.

Zmiany w przewozach pasażerskich to efekt nowej strategii Ukrzaliznytsi, której szefem od kilku miesięcy jest Polak, Wojciech Balczun. Już od początku swojej kadencji zapowiadał on daleko idące reformy i walkę z korupcją.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Lepsza podróż koleją w Gorzowie Wielkopolskim Lepsza podróż koleją w Gorzowie Wielkopolskim
Następny artykuł Przewozy Regionalne zmodernizują 36 pojazdów EN57 Przewozy Regionalne zmodernizują 36 pojazdów EN57