Spółka deweloperska z Grupy PKP ma nowego prezesa

Spółka deweloperska z Grupy PKP ma nowego prezesa

04 listopada 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Maciej K. Król Złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu spółki Xcity Investment. Powodem są sprawy osobiste. Jego obowiązki przejął Marek Chibowski, dotychczasowy członek zarządu firmy. Decyzję w tej sprawie podjęło 4 listopada br. zgromadzenie wspólników.

Wiz. Xcity Investment

Xcity Investment została powołana przez PKP S.A. w grudniu 2014 r. zaś od stycznia 2015 r. rozpoczęła swoją działalność. Menedżerów kierujących wówczas państwową koleją do podjęcia tego kroku zachęciły udane projekty w obszarze nieruchomości (np. Galeria Katowicka, Poznań City Centre). Jak tłumaczono, własna spółka deweloperska powstała, aby zarabiać na intratnych gruntach w dużych miastach. Maciej K. Król był Xcity Investment prezesem od samego początku. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora Departamentu inwestycji PKP S.A.

Xcity Investment dysponuje największą liczbą niezagospodarowanych terenów w centrach polskich miast. "Razem z partnerami tworzymy te miejsca na nowo. Realizujemy inwestycje, które odmieniają otoczenie, tworząc projekty komercyjne przyjazne mieszkańcom" tak spółka reklamuje się na swojej stronie internetowej.

Warto zaznaczyć, że działalność spółki (niezależnie od zmian na szczytach władzy, które pociągnęły za sobą również zmiany w strukturach zarządczych Grupy PKP) jest niezagrożona. – Projekt Xcity Investment ma duże perspektywy dochodu. Dlatego będziemy go rozwijać mówił Mirosław Pawłowski w wywiadzie, który ukazał się w lipcowym numerze „Kuriera Kolejowego”.

Zmieni się jednakże model funkcjonowania gospodarowania nieruchomościami kolejowymi. Obecne władze PKP wskazują, że nie chcą kontynuować działań polegających, aby te nieruchomości szybko i drogo sprzedawać. Kolej chce teraz czerpać z tych gruntów długofalowe zyski. Między innymi dlatego na jakiś czas spółka celowa Xcity Investment wstrzymała prowadzone postępowania w zakresie projektów deweloperskich. Więcej na ten tamat piszemy tutaj.

PODZIEL SIĘ