Więcej połączeń kolejowych w całym województwie dolnośląskim

Więcej połączeń kolejowych w całym województwie dolnośląskim

16 listopada 2016 | Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
PODZIEL SIĘ

W grudniu zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich. To bardzo dobra informacja dla podróżnych, bowiem na wielu trasach w obrębie aglomeracji wrocławskiej, ale również w całym regionie nastąpi duży wzrost połączeń kolejowych.

Fot. Patryk Farana

O szczegółach nowego rozkładu jazdy opowiedział podczas konferencji prasowej na wrocławskim Dworcu Głównym marszałek Cezary Przybylski oraz Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, odpowiedzialny za dolnośląską kolej.

Dzięki nowemu rozkładowi kolejowych połączeń w całym regionie będzie znacznie więcej. To konsekwentny krok w kierunku rozbudowy komunikacji kolejowej w województwie. – Stawiamy na kolej, bo to ekologiczny środek transportu, który przede wszystkim rozwiązuje problem korków – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

– Nasz nowy rozkład jazdy to wyraz tego, że jako samorząd województwa przywiązujemy olbrzymią wagę do transportu kolejowego. Zwiększamy liczbę połączeń na wszystkich liniach aglomeracji wrocławskiej. Na naszej flagowej linii Wrocław-Legnica będzie od grudnia jeździło aż 26 par pociągów – mówił Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Poprawa częstotliwości połączeń będzie widoczna nie tylko w aglomeracji wrocławskiej, ale w całym regionie. Tym samym samorząd województwa przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu i wspiera miasta powiatowe.

Więcej szczegółów dotyczących połączeń można znaleźć tutaj.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Kolej na książkę Kolej na książkę
Następny artykuł Adamczyk: w inwestycjach kolejowych widać „światełko w tunelu” Adamczyk: w inwestycjach kolejowych widać „światełko w tunelu”