PKP S.A. wybrała wykonawcę przebudowy dworca w Miechowie

PKP S.A. wybrała wykonawcę przebudowy dworca w Miechowie

21 listopada 2016 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. wyłoniła wykonawcę inwestycji dworca w Miechowie. Rozpoczęcie prac planowane jest na grudzień br.

Fot. Luke-Oakwood, Wikimedia

PKP S.A. planuje gruntowną modernizację dworca w Miechowie. Za inwestycję będzie odpowiadać Betonox Construction Sopot. Część budynku zostanie wyburzona, dzięki czemu obiekt będzie lepiej dostosowany do potrzeb podróżnych i lokalnej społeczności. Funkcje pasażerskie na dworcu zapewni przebudowana poczekalnia, ogrzewana w okresie zimowym, a schładzana w letnim. Wewnątrz pojawią się również nowe toalety.

W ramach inwestycji zlikwidowane zostaną wszelkie bariery architektoniczne. W budynku zamontowany zostanie podnośnik dla osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się, co znacznie ułatwi dojście na perony. Przemieszczanie się osobom niewidomym i niedowidzącym ułatwi tablica w języku Braille’a z oznaczeniem najważniejszych miejsc w budynku oraz specjalne ścieżki prowadzące. Linie dla osób niewidomych zainstalowane zostaną także w bezpośrednim otoczeniu dworca.

Modernizacja obejmie wykonanie nowych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki inwestycji na dworcu pojawi się także monitoring i system dynamicznej informacji pasażerskiej. Kolejnym udogodnieniem dla podróżnych będą stojaki na rowery, które zostaną zamontowane na zewnątrz budynku. W pobliżu wyznaczone zostanie miejsce na biletomaty i bankomaty. Lokale komercyjne wewnątrz obiektu umożliwią natomiast zrobienie drobnych zakupów przed podróżą. Ciekawostką będzie mapa Miechowa, zlokalizowana w przedsionku dworca.

W czasie prac budowlanych dla pasażerów wykonane zostanie tymczasowe dojście na perony, zlokalizowane po południowej stronie dworca. Koszt prac inwestycyjnych to prawie 5 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na IV kwartał 2017 roku.

Modernistyczny dworzec kolejowy został wybudowany w pierwszej połowie lat 30. XX wieku. W 2013 roku zmodernizowano peron. W 2015 roku dobudowano drugi peron przy budynku dworca.

PODZIEL SIĘ