„Srebrny Pociąg” przyciągnął tłumy pasażerów. Będzie kontynuacja oferty

„Srebrny Pociąg” przyciągnął tłumy pasażerów. Będzie kontynuacja oferty

20 grudnia 2016 | Źródło: Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu
PODZIEL SIĘ

W każdą niedzielę października i listopada br. wszyscy chętni mogli skorzystać z oferty Srebrnego Pociągu łączącego w sobie podróż pomiędzy Katowicami, Bytomiem i Tarnowskimi Górami wraz ze zwiedzaniem Zabytkowej Kopalni Srebra. Oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród mieszkańców Województwa Śląskiego, kraju, a nawet i zagranicy. Kilkukrotnie zainteresowanie „Srebrnym Pociągiem” było tak duże, że zabrakło biletów.

Fot. Mariusz Senderowski - SGKW

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wspólnie z Kolejami Śląskimi oraz Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przygotowało ofertę, w skład której wchodził przejazd pociągiem normalnotorowym, wąskotorowym oraz zwiedzanie tarnogórskich podziemi. Srebrne Pociągi dofinansowane były z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, oraz budżetów gmin Bytom i Tarnowskie Góry.

Ogólną frekwencję Stowarzyszenie ocenia na około 90%, a biorąc pod uwagę jesienną aurę oraz pierwszą edycję tej imprezy, należy ten wynik uznać za bardzo dobry. Z okazji „Srebrnego Pociągu” Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uruchomiło 9 par pociągów w relacji Bytom Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra, a z przejazdów skorzystało dokładnie 604 podróżnych.

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych nie poprzestaje na organizowaniu przewozów pasażerskich w sezonie letnim, ale dąży również do utrzymania ruchu kolei przez cały rok. W przyszłym roku na wiosnę planowane jest uruchomienie kolejnych dodatkowych pociągów wąskotorowych, a także kontynuacja oferty „Srebrny Pociąg”

Jak podkreślają przedstawiciele obydwu przewoźników KŚ i SGKW, współpraca okazała się bardzo owocna i w przyszłości będzie kontynuowana. W planach na rok 2017 jest stworzenie odpowiednich skomunikowań pociągów Kolei Śląskich z pociągami wąskotorowymi SGKW, a także promowanie wspólnej turystyki kolejowej, poprzez organizację pociągów specjalnych.