PKP Cargo pomaga walczyć z zimą

PKP Cargo pomaga walczyć z zimą

10 stycznia 2017 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

PKP Cargo w pełni wykonuje zlecenia PKP PLK związane z utrzymaniem ruchu kolejowego w warunkach zimowych. Tylko w ostatnich kilku dniach panujących w Polsce ostrych mrozów największy w kraju przewoźnik towarowy skierował kilkanaście lokomotyw do osłony sieci kolejowej.

Fot. PKP Cargo

Trudne warunki atmosferyczne, a zwłaszcza niskie temperatury, jakie w ostatnich dniach panują w Polsce, dają się mocno odczuć także w przewozach kolejowych.           PKP Cargo, samo walcząc ze skutkami zimy, przychodzi z pomocą innym przewoźnikom kolejowym. Zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez PKP PLK, PKP Cargo skierowało w dniach 6-9 stycznia br. kilkanaście lokomotyw, zwłaszcza spalinowych, które w określonych godzinach włączały` się do akcji zimowej.

Lokomotywy spalinowe PKP Cargo w razie uszkodzeń prowadzących pociągi lokomotyw są używane do  doprowadzania ich do najbliższej stacji i tym samym do udrażniania szlaków. PKP PLK wykorzystuje je także do pomocy innym przewoźnikom. Lokomotywy elektryczne są używane do przecierania linii trakcji elektrycznej.

– W pełni wywiązujemy się z nałożonych  na nas zadań w okresie panujących na kolei trudnych warunków atmosferycznych. Mamy satysfakcję, że potencjał  taborowy PKP Cargo może wspomagać innych przewoźników pasażerskich i towarowych  – powiedział  Maciej Libiszewski, Prezes Zarządu PKP Cargo.

PODZIEL SIĘ