Autobus szkolny zdążył na czerwonym świetle na chwilę przed pociągiem

Autobus szkolny zdążył na czerwonym świetle na chwilę przed pociągiem

16 stycznia 2017 | Źródło: isokolka.eu
PODZIEL SIĘ

Do skandalicznej sytuacji doszło na drodze Różanystok-Brzozowo w województwie podlaskim. Autobus pełen dzieci przejeżdżał przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Całe zdarzenie nagrała kamera samochodowa Czytelnika portalu isokolka.eu.

Fot. Facebook

Do incydentu doszło na początku stycznia. W materiale filmowym widać autobus, który mimo sygnałów świetlno-dźwiękowych informujących o zbliżającym się pociągu, przejeżdża przez tory. Kilkadziesiąt sekund później kamera zarejestrowała szynobus.

 Codziennie o tej samej godzinie autobus zabiera dzieci sprzed szkoły w Różanymstoku i rozwozi je do okolicznych wsi - Suchodoliny, Reszkowiec, Nierośna. Tyle było protestów, żeby postawić na przejeździe światła. Kiedy jest już to wszystko, to zawodowy kierowca jedzie na czerwonym świetle napisał oburzony Czytelnik portalu isokolka.eu. 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że na sąsiednim przejeździe kolejowym kilka miesięcy temu zginęli dwaj chłopcy. To pokazuje, że akcje PKP PLK i SOK takie, jak kampania społeczna „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko!" i prelekcje skierowane do dzieci są niezbędne.