Tramwaje Hyundai Rotem w Turcji z napędem i zasilaniem pomocniczym Medcomu

Tramwaje Hyundai Rotem w Turcji z napędem i zasilaniem pomocniczym Medcomu

26 stycznia 2017 | Źródło: Medcom
PODZIEL SIĘ

Medcom kończy dostawy napędów i zasilania pomocniczego do tramwajów dla tureckiego miasta Izmir produkowanych przez Hyundai Rotem. Była to druga w 2016 roku realizacja firmy dla koncernu z Korei Południowej.

Fot. Medcom

Produkty i rozwiązania Medcom zostały wcześniej wykorzystane w tramwajach wyprodukowanych dla miasta Antalya, gdzie pierwsze pojazdy już kursują i przewożą pasażerów. W sumie, w 2016 roku polski producent wyposażył ponad 50 pojazdów wyprodukowanych przez Hyundai Rotem dla Turcji.

– Cieszy nas, że wszystkie dotychczasowe projekty realizowane dla Hyundai Rotem zakończyły się sukcesem, ale nie chcielibyśmy na tym poprzestać. Turcja to rynek z dużym potencjałem i niezwykle przyszłościowy, gdzie transport publiczny zyskuje na znaczeniu i wypiera dotychczasowe środki komunikacji, jak chociażby bardzo popularne prywatne busy – mówi Piotr Wroński, wiceprezes zarządu Medcom. – Chcemy umocnić naszą pozycję w tym rejonie świata, ale nie jest to oczywiście jedyny kierunek, który nas interesuje. Hyundai Rotem to dla nas bardzo istotny partner handlowy i koncern działający globalnie. Mamy nadzieję, że rozmowy, które obecnie prowadzimy pozwolą nam kontynuować współpracę przy następnych projektach, realizowanych także na innych, nowych rynkach – dodaje.

Na rynku tureckim Medcom współpracuje nie tylko z Hyundai Rotem ale także z turecką firmą Bozankaya, która zastosowała rozwiązania firmy w 25-metrowych dwuprzegubowych trolejbusach w Malatya i tramwajach w Kayseri.

PODZIEL SIĘ