Arriva na torach PKM

Arriva na torach PKM

22 lutego 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Takiego widoku na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jeszcze nie było. 22 lutego 2017 r. po raz pierwszy na tory PKM wjechał autobus szynowy SA 134-001 w barwach Arrivy.

Fot. PKM

Na torach PKM można zobaczyć autobus szynowy SA134-001 w barwach prywatnego przewoźnika z grupy DB. Nie oznacza to jednak zmiany przewoźnika na tej linii.
Po prostu SKM Trójmiasto wypożyczyła od kujawsko-pomorskiego spółki jeden pojazd, aby uzupełnić braki taborowe na trasie spowodowane awariami i naprawami szynobusów dedykowanych do obsługi PKM.

Tym samym można powiedzieć, że historia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej symbolicznie zatoczyła koło. Szynobus Arrivy RP (SA134-001), który dziś obsługuje część połączeń na linii PKM, to dokładnie ten sam pojazd, który kilka lat temu przecierał kolejowe szlaki przed rozpoczęciem budowy PKM.

Dokładnie ten sam szynobus uczestniczył w happeningach organizowanych przez Dziennik Bałtycki i Samorząd Województwa Pomorskiego promujących ideę budowy PKM - we wrześniu 2009 r. w Kartuzach oraz w maju 2010 r. w Bytowie.

PODZIEL SIĘ