Liczba pociągów z Chin do Łodzi będzie rosła

Liczba pociągów z Chin do Łodzi będzie rosła

08 marca 2017
PODZIEL SIĘ

Spółka Pekaes zapowiada dalszy rozwój kontenerowych przewozów kolejowych drobnicy na trasie Chiny - Europa - Chiny. Jeszcze 3 lata temu terminal Spedcontu w Łodzi, należącego do Grupy Pekaes, obsługiwał jeden taki transport tygodniowo. Dziś pociągi do i z chińskiego Chengdu wyjeżdżają codziennie i wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie rosła.

Fot. Spedcont

W ubiegłym roku Pekaes kilkakrotnie gościł już w swojej centrali w Błoniu oficjalną delegację z Chin. Wizyty przedstawicieli samorządu Ningbo, jednego z najszybciej rozwijających się regionów Chin, to efekt rosnącego zainteresowania możliwościami współpracy z polskim operatorem logistycznym.

Terminal w Łodzi, jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, dzięki swojej lokalizacji na skrzyżowaniu autostrad stanowi idealnie skomunikowany punkt na mapie Europy. Ważnym jego atutem jest odpowiednio duża powierzchnia, dzięki czemu możliwe jest składowanie dużej liczby kontenerów po rozładunku.

– Współpraca Pekaes z Chinami rozpoczęła się  3 lata temu. Pierwsze transporty kolejowe z Chengdu odbywały się raz w tygodniu i obejmowały wyłącznie import. Obecnie terminal spółki Spedcont w Łodzi obsługuje około 35 pociągów miesięcznie, z czego aż jedna trzecia to połączenia eksportowe – stwierdza Arkadiusz Filipowski, członek zarządu, dyrektor handlowy Pekaes.

Transport kontenerów z terminala Spedcont do Chin obejmuje coraz większy wolumen towarów, wśród których największą część stanowią maszyny przemysłowe oraz drobnica.

– Chińczycy są bardzo wymagającymi partnerami. Liczy się dla nich jakość i szybkość obsługi, a także kompleksowość oferty. Dlatego we współpracy z Chinami duży nacisk kładziemy na dostosowanie naszych możliwości operacyjnych do rosnącego wolumenu pociągów i kontenerów, by w jak najlepszy sposób sprostać tym oczekiwaniom – mówi Michał Gawin, dyrektor ds. operacyjnych, Spedcont.

Pekaes dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, siecią kolejowych terminali kontenerowych i przeładunkowych w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 19 polskich oddziałach, 2 terminalach kontenerowych, 2 terminalach przeładunkowych oraz 5 magazynach logistycznych firma zatrudnia ponad 1000 pracowników.

Warto zaznaczyć, że Pekaes jest złotym partnerem V Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017, poświęconemu perspektywom rozwoju stojącym przed rynkiem przewozów intermodalnych w Polsce i Europie. Więcej informacji o wydarzeniu, które odbędzie się 12-13 kwietnia w Gdańsku, znajduje się na stronie www.fracht.kow.com.pl.

PODZIEL SIĘ