PKP Intercity rozpoczęły konsultacje rozkładu jazdy

PKP Intercity rozpoczęły konsultacje rozkładu jazdy

08 marca 2017 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity pytają podróżnych o pomysły na przyszły rozkład jazdy. Przez najbliższy tydzień, od 8 do 15 marca, będzie można wyrazić swoje zdanie. Wstarczy tylko wypełnić specjalny formularz on-line.

Fot. PKP Intercity

Choć nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity obowiązuje dopiero od trzech miesięcy, to przewoźnik już pracuje nad ofertą na sezon 2017/2018, która zostanie wdrożona 10 grudnia 2017 r. Uwagi i propozycje mogą też zgłaszać pasażerowie – informuje PKP Intercity

W tym celu przewoźnik przygotował pod linkiem specjalną ankietę, w ramach której każdy z zainteresowanych może wyrazić opinię i zaproponować zmiany. Sugestie mogą odnosić się np. do godzin lub terminów kursowania pociągów czy nowych połączeń całorocznych lub sezonowych. Ważne jest, aby za punkt odniesienia przyjąć obowiązujący rozkład jazdy.

– Wzorem lat ubiegłych także w bieżącym roku uruchamiamy konsultacje społeczne. Chcemy jak najlepiej dopasować rozkład jazdy do potrzeb pasażerów – mówi Cezary Nowak rzecznik prasowy PKP Intercity.

Formularz będzie aktywny do 15 marca br. W miarę możliwości, po uzgodnieniach z zarządcą infrastruktury (PKP PLK) oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, nadesłane propozycje zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy, który zostanie wprowadzony w grudniu br. 

PODZIEL SIĘ