PLK przesunęło datę zamknięcia linii średnicowej w Krakowie

PLK przesunęło datę zamknięcia linii średnicowej w Krakowie

08 marca 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Od 12 marca br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy. W Małopolsce oprócz drobnych zmian godzin odjazdów pociągów, przesunięto również datę zamknięcia torów między Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem.

Fot. Altoshipper Wikimedia Commons

To już pewne – pociągi między Krakowem Główmy a Krakowem Płaszowem będą jeździć aż do wakacji. Planowane na koniec kwietnia zamknięcie torów na tym odcinku zostało przesunięte o co najmniej 2,5 miesiąca, czyli do lipca 2017 r.

Zamknięcie torowe związane jest z wielką inwestycją PLK, jaką jest modernizacja krakowskiego węzła kolejowego wraz z dobudową torów dla linii aglomeracyjnej. Prace, których wartość wyniesie ponad 1,2 mld wykona Strabag.

Zamknięcie linii to nie jedyne zmiany w rozkładzie jazdy w Małopolsce. Ważne zmiany czekają pasażerów już od 12 marca – kiedy to w życie wchodzi kolejna korekta rozkładu jazdy. Już wiadomo, że udało się wprowadzić część zmian, które powinny ułatwić życie podróżnym – informuje małopolski urząd marszałkowski.

Po pierwsze, zostanie zmieniona godzina pociągu relacji Katowice – Sędziszów. Zamiast o 13.35 z Katowic, będzie on odjeżdżał pół godziny później. W efekcie tego przesunięcia uczniowie z Olkusza będą mogli bez problemu zdążyć po lekcjach na swój pociąg.

Zmieni się również rozkład jazdy składu „Orlik” relacji Częstochowa – Kraków – Częstochowa. Od niedzieli pociąg przyjedzie do Krakowa 20 minut później (czyli około godziny 8:30), a wyjedzie o 18:42 - a więc 1,5 godziny później. W zamian za to kurs do Sędziszowa z godziny 18:12 zostanie przesunięty na 17:25. Mieszkańcy północy Małopolski, którzy pracują na nocną zmianę w Krakowie, z pewnością ucieszą się z „wydłużenia” trasy pociągu o 7:19, który zamiast tylko do Miechowa, pojedzie aż do Sędziszowa.

PODZIEL SIĘ