ŁKA wprowadza dodatkowe połączenia i nazwy dla pociągów do Warszawy

ŁKA wprowadza dodatkowe połączenia i nazwy dla pociągów do Warszawy

09 marca 2017 | Źródło: ŁKA
PODZIEL SIĘ

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadzi dodatkowe pociągi od 12 marca. Z kolei trzy pociągi weekendowe do Warszawy otrzymają nazwy – przewoźnik poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy.

Fot. MOs810 CC BY-SA 4.0

Od 12 marca br. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Przyniesie on korzystne zmiany dla pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Spółka uruchomi dodatkowe połączenia na terenie Łodzi, wprowadzone zostaną również korekty w siatce połączeń regionalnych i międzywojewódzkich. Trzy pociągi otrzymają swoje nazwy. Zmiany podyktowane są również pracami modernizacyjnymi, które na całej sieci kolejowej prowadzi PKP Polskie Linie Kolejowe.

Trzy z pięciu par pociągów otrzymają nazwy. Na trasę wyjadą „Powidoki”, „Fabrykant” i „Syrena”. Nazwy pojawią się na rozkładach jazdy, będą również wyświetlane na pojazdach. Wszystkie pociągi będą uruchamiane w kategorii ŁKA Sprinter z prędkością rozkładową 160 km/h. Ze względu na rozpoczynające się od 4 maja br. prace naprawcze mostów na odcinku Warszawa Włochy  Grodzisk Mazowiecki zostanie wprowadzony ruch jednotorowy dwukierunkowy. Spowoduje to wydłużenie czasu przejazdu niektórych pociągów o kilka minut i zmianę godziny kursowania niedzielnego pociągu z Warszawy do Łodzi. ŁKA Sprinter „Powidoki” od 7 maja br. wyruszy z Warszawy Centralnej o godzinie 19:53 zamiast o 18:45.

Sprinter zatrzyma się w Rogowie

Od 23 kwietnia wszystkie pociągi ŁKA Sprinter zatrzymają się w Rogowie. Ułatwi to dojazd do licznie odwiedzanego Arboretum i przesiadkę na rogowską kolej wąskotorową. Natomiast mieszkańcom zapewni komfortowy, bezpośredni i bardzo szybki dojazd oraz powrót ze stolicy.

Na linii Łódź Fabryczna – Łódź Widzew – Zgierz nowością będzie 12 dodatkowych pociągów na odcinku Łódź Fabryczna- Łódź Widzew – Łódź Fabryczna, z czego dwa o godzinie 9:24 i 19:26 pojadą aż do Zgierza, a więc liczba bezpośrednich połączeń relacji Łódź Fabryczna  Zgierz  Łódź Fabryczna przez Łódź Widzew zwiększy się z 13 do 15. Na odcinku Łódź Fabryczna  Łódź Widzew będzie kursowaćaż 51 pociągów. Pociągi na stacji Łódź Widzew będą skomunikowane z połączeniami w kierunku Koluszek, Skierniewic i Warszawy, natomiast na stacji Zgierz pociągi będą skomunikowane z pociągami do i z Łowicza oraz Kutna.

Od  24 kwietnia uruchomione zostanie nowe bezpośrednie połączenie Zgierz  Koluszki. Odjazd ze Zgierza o godzinie 15:26 i ze stacji Łódź Stoki o 15:37 zapewni pasażerom bezpośredni powrót z pracy do wszystkich podłódzkich miejscowości leżących na trasie przejazdu. 

Od 24 kwietnia liczba połączeń pomiędzy Koluszkami i Łodzią zwiększy się do 20. O godzinie 15:48 z Łodzi Widzewa odjedzie pociąg relacji Zgierz  Łódź  Koluszki, natomiast o 16:29 z Koluszek przez Łódź Widzew i Łódź Kaliską odjedzie pociąg do Łowicza Głównego. Dodatkowo na stacji Łódź Widzew pociąg ten będzie skomunikowany z pociągiem w kierunku Łodzi Fabrycznej. Z powodu prac modernizacyjnych jedna para pociągów do Skierniewic pojedzie w skróconej relacji do i z Koluszek.

Zmiany na linii do Sieradza

Ze względu na zmiany godzin kursowania pociągów z kierunku Łowicza i Kutna i ich skomunikowania na Dworcu Łódź Kaliska zmienią się godziny kursowania dwóch popołudniowych połączeń w kierunku Sieradza, które odjadą o godzinie 15:33 zamiast o 15:20 i 16:05 zamiast o 15:50. Uwzględnione zostały również napływające wnioski podróżnych i tak pociąg relacji Sieradz- Łódź Kaliska odjedzie z Sieradza o godzinie 16:35 zamiast o 16:49, natomiast pociąg relacji Łódź Kaliska- Sieradz o godzinie 20:15, a nie jak dotychczas o godzinie 20:00.

Komunikacja zastępcza do Kutna

Ze względu na prowadzone prace remontowe w dniach 25 marca, 24  29 kwietnia oraz 15 maja do 9 czerwca w dni robocze wystąpią na tej linii zmiany godzin kursowania niektórych pociągów, natomiast dwa ostatnie kursy z Łodzi do Kutna i ostatni z Kutna do Łodzi na części trasy zostaną zrealizowane autobusami. 

Na linii do Łowicza w godzinach popołudniowych zgodnie z sugestiami podróżnych pociągi po godzinie 15 i 16 odjadą z Łodzi Kaliskiej 30 minut po pełnej godzinie. 25 marca i w okresie 24-29 kwietnia ze względu na prace remontowe na stacji Zgierz i odcinku Zgierz  Łódź Żabieniec wystąpią zmiany godzin kursowania niektórych pociągów i wydłużenie o kilka minut czasu przejazdu na odcinku Łódź Kaliska  Zgierz  Łódź Kaliska.

Od 24 kwietnia jeden z pociągów będzie kursował w relacji Koluszki  Łódź Widzew  Łódź Kaliska  Łowicz Główny. Wyruszy o 16:29 ze stacji Koluszki i o 17:06 z Łodzi Kaliskiej zapewniając dogodne bezpośrednie połączenie pomiędzy trzema ważnymi stacjami węzłowymi w naszym województwie.  

PODZIEL SIĘ