Policjant zginął na przejeździe pod Wrocławiem

Policjant zginął na przejeździe pod Wrocławiem

10 marca 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Na przejeździe drogowo – kolejowym niedaleko stacji Wrocław Świniary doszło do tragicznego wypadku. Pod pociąg PKP Intercity wpadł radiowóz. Kierujący nim policjant zginął na miejscu.

Fot. PKP PLK

Ok. godziny 10.00 policyjny samochód prawdopodobnie ominął zamknięte rogatki. Kierujący pojazdem mężczyzna – policjant zginął na miejscu – informuje wp.pl

PKP PLK informuje o dużych opóźnieniach pociągów w relacji Wrocław – Poznań. Pociągi PKP Intercity w relacji Katowice – Szczecin są opóźnione ponad 200 minut.  Ruch pociągów był prowadzony jest po jednym torze. Po godzinie 15.30 planowo ma być przywrócony ruch na obu torach. 

Aż 98 na 100 wypadków i kolizji powstaje z winy kierujących, którzy nie dostrzegają potrzeby zatrzymywania się przed przejazdem, bądź lekceważą przepisy i zasady, dotyczące wszystkich użytkowników drogi. Każdy przejazd kolejowo-drogowy jest odpowiednio zabezpieczony - wyjaśnia PKP PLK. Znaki ustawione przed przejazdem dokładnie informują kierowcę o tym, do jakiego miejsca się zbliża i nakazują odpowiednie zachowanie. Dodatkowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa czy rogatki, nie zwalniają kierowcy z obowiązku zachowania zgodnego z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.