SKPL Cargo będzie mieć nową bazę serwisową

SKPL Cargo będzie mieć nową bazę serwisową

16 marca 2017 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

SKPL Cargo zawarło z Przewozami Regionalnymi umowę na dzierżawę nieczynnej wagonowni w Ostrowie Wielkopolskim wraz wraz z przyległymi torami odstawczymi.

Wagonownia w Ostrowiu obok stacji kolejowej. Fot. Radomil CC BY-SA 3.0

Wagonownia w Ostrowie będzie nową bazą serwisową tego przewoźnika i przejmie zadania małej lokomotywowni w Pleszewie. W nowej serwisowni obsługiwane będą tylko pociągi normalnotorowe w tym także wykorzystywane do obsługi połączeń pasażerskich, którze SKPL Cargo zamierza uruchomić. Na chwilę obecną przewoźnik prowadzi rozmowy z samorządami ws. dofinansowania ewentualnych połączeń.

SKPL Cargo informowało że jest zainteresowane m.in. linią do Ciechocinka, gdzie połączenia pasażerskie Przewozó Regionalnych zawieszono w 2011 r. W 2014 r. Arriva RP uruchomiła pociągi na trasie Ciechocinek – Toruń Wschodni. Obecnie jednak do Ciechocinka nie kursują regularne połączenia. Niedawno przewoźnik sprowadził do Polski cztery czeskie wagonomy motorowe serii 810 przeznaczone do obsługi lokalnych połączeń.

SKPL Cargo organizuje całoroczne przewozy pociagów pasażerskich na krótkiej wąskotorowej trasie Plesze Miasto – Pleszew Wąsk. (Kowalew).  Tabor wąskotorowy będzie nadal serwisowany w lokomotywowni w Pleszewie. Spółka prowadzi także przewozy towarów na liniach normalnotorowych.

PODZIEL SIĘ