GE wykona cyfryzację lokomotyw DB Cargo

GE wykona cyfryzację lokomotyw DB Cargo

16 marca 2017 | Źródło: GE Transportation
PODZIEL SIĘ

DB Cargo oraz GE Transportation podpisały umowę na cyfryzację 250 lokomotyw w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji w ciągu kolejnych 5 lat. Współpraca ta oznacza, że po raz pierwszy lokomotywy nieprodukowane przez GE zostaną wyposażone w rozwiązania tej firmy.

Fot. Rolf Heinrich, Köln CC BY 3.0

Umowa poprzedzona została trzymiesięcznym programem pilotażowym prowadzonym przez GE Transportatiom zaprojektowanym do monitorowania i zarządzania wydajnością zasobów. Program umożliwia obserwowanie aktualnego statusu lokomotywy, co pozwala na zwiększenie wydajności i osiągnięcie 25-procentowego spadku awaryjności operacyjnej.

– Prowadzony wspólnie z GE Transportation program pilotażowy pozwolił na znaczne usprawnienia w zakresie dostępności floty i zmniejszył ilość awarii obsługi. Są to czynniki krytyczne dla naszych działań i realizowania dostaw towarów w ramach globalnego łańcucha dostaw - powiedział Steffen Bobsien, wiceprezes European Asset Management & Technology w DB Cargo AG. – Nie możemy doczekać się wdrożenia rozwiązań GE we wszystkich 250 lokomotywach oraz pozytywnych rezultatów tego działa dla całej naszej floty – dodał.

Aplikacje GE do zarządzania zasobami (GE Asset Perfomance Management applications), oparte na przemysłowej platformie internetowej Predix Industrial Internet, pozwalają firmom takim jak DB Cargo na uzyskanie kompletnego, zintegrowanego przeglądu sprzętu, co umożliwia operatorom podejmowanie bardziej świadomych decyzji i poprawia wydajność zasobów sprzętowych.

– Cyfrowa przyszłość przemysłu stała się faktem. Konieczność przekładania informacji w wizję, a wizji w wyniki nigdy nie była dla naszych klientów równie ważna. Podpisana umowa, opierająca się na osiągach i wydajności, dotycząca zdalnego monitorowania i diagnostyki lokomotyw nieprodukowanych przez GE, wyznacza całkowicie nowy model biznesowy – powiedziała Jamie Miller, prezes GE Transportation.

PODZIEL SIĘ