Powstanie Centralny Dworzec Kolejowy?

Powstanie Centralny Dworzec Kolejowy?

20 marca 2017 | Źródło: TVN24
PODZIEL SIĘ

Obok Centralnego Portu Lotniczego, który planowany jest między Warszawą a Łodzią powstać powinien Centralny Dworzec Kolejowy – uważa minister nauki Jarosław Gowin.

Fot. Panek Wikimedia Commons

W ubiegłym tygodniu Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował projekt budowy Centralnego Portu Lotniczego między Warszawą a Łodzią. Rząd chce by inwestycja sfinansowana została za pomocą instrumentów inżynierii finansowej aby nie angażować w przedsięwzięcie pieniędzy publicznych. Centralny Port Lotniczy ma być dużym hubem międzynarodowym.

Jak informuje TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego zapowiedział, że obok centralnego lotniska powstać powinien Centralny Dworzec Kolejowy. Zdaniem ministra jest to konieczne aby dowozić do Centralnego Portu Lotniczego pasażerów z całej Polski. Potrzebę budowy nowego portu lotniczego dostrzega także minister infrastruktury i budownictwa.

– Po porównaniu danych nie mamy wątpliwości. Polacy z każdym rokiem coraz częściej korzystają z transportu lotniczego. Na przestrzeni ostatnich 12 lat ruch pasażerski zwiększył się niemal czterokrotnie, dlatego ważne jest tworzenie takich warunków, które będą odpowiadały na potrzeby rosnącego rynku przewozów pasażerskich w Polsce – powiedział w ubiegłym tygodniu Andrzej Adamczyk, na konferencji prasowej przedstawiającej wyniki polskiego transportu lotniczego. 

PODZIEL SIĘ