Rekordowa sprzedaż terenów inwestycyjnych CTL w Sosnowcu

Rekordowa sprzedaż terenów inwestycyjnych CTL w Sosnowcu

21 marca 2017 | Źródło: CTL Logistics
PODZIEL SIĘ

Grupa CTL Logistics sprzedała w Sosnowcu rekordowo dużą działkę pod inwestycje przemysłowe o powierzchni 21,5 ha. Powstanie na niej centrum logistyczne firmy Amazon. - To największy obszarowo projekt sprzedaży terenów przeprowadzony przez naszą spółkę. O pomyślnym zakończeniu transakcji przesądziły doskonałe przygotowanie terenów inwestycyjnych przez naszych specjalistów oraz świetna lokalizacja - podkreśla Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics.

Fot. CTL Logistics

Działkę o powierzchni 21,5 ha kupiła od CTL Logistics grupa Panattoni Europe. Obecnie trwa na niej budowa jednej z największych w Polsce hal logistycznych. Powstanie tu centrum realizacji Amazon na Europę Zachodnią, przystosowane do wysokiego składowania i przeznaczone do dystrybucji butów i odzieży. Powierzchnia pierwszego na terenie Górnego Śląska obiektu Amazona wynosi aż 135 000 m².

Tereny inwestycyjne, które sprzedaje CTL, powstały w miejscu, gdzie niegdyś wydobywano piasek kwarcowy metodą odkrywkową. Są własnością spółki CTL Maczki-Bór, która należy do grupy CTL Logistics. Obszar ten został zrekultywowany, wyposażony w potrzebne media i ciągi komunikacyjne. Tereny są przygotowane pod względem formalnym do sprzedaży, m.in. mają ustalony plan zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę przemysłową i dokonany podział geodezyjny. Ich atutem jest położenie - znajdują się przy wschodniej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (droga ekspresowa S1), w pobliżu autostrady A4, blisko lotnisk w Katowicach i Krakowie oraz w odległości ok. 10 km od kolejowego Euroterminala Sławków. Są wyposażone w bocznicę kolejową.

- Nasze działki w Sosnowcu idealnie spełniają kryteria projektów przemysłowych, gdyż posiadają pełną infrastrukturę, są doskonale skomunikowane, a także umożliwiają budowę dużych obiektów dla kolejnych operatorów logistycznych - przekonuje Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics. - Od początku stawialiśmy na to, aby nasze tereny inwestycyjne perfekcyjnie przygotować do sprzedaży pod kątem potrzebnej infrastruktury i formalności. Fakt, że naszym partnerem w tym projekcie są firmy o globalnym zasięgu i renomie w branży logistycznej - m.in. grupa Panattoni Europe, Goodman, Raben czy Salzgitter Mannesmann Stahlhandel - to najlepszy dowód na to, że gdzie liczy się jakość realizowanych usług i satysfakcja klienta, tam CTL Logistics odnosi sukcesy - dodaje.

PODZIEL SIĘ