Dwie spółki chcą dzierżawić tabor Kolejom Śląskim

Dwie spółki chcą dzierżawić tabor Kolejom Śląskim

22 marca 2017 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne oraz Industrial Division chcą dzierżawić elektryczne zespoły trakcyjne Kolejom Śląskim. Przewoźnik przygotowuje się do wprowadzenia nowego taboru. 

Fot. Gaj777 CC BY-SA 4.0

Koleje Śląskie chcą dzierżawić tabor przez rok, do czasu wprowadzenia nowych pociągów Elf II produkowanych obecnie przez bydgoską Pesę. Koleje Śląskie wraz z samorządem województwa śląskiego kupią 19 nowych Elfów.

Przedmiot zamówienia na dzierżawę EZT został podzielony na dwie części. Część pierwsza dotyczy dzierżawy siedmiu EZT-ów wraz z świadczeniem usługi utrzymania dla Kolei Śląskich. Przybliżona wartość umowy to 20,23 mln zł. Część druga zamówienia obejmuje dzierżawę czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z świadczeniem usługi utrzymania. Orientacyjna cena za wykonanie tej usługi to 11,56 mln zł.

W przetargu wpłynęły dwie oferty: Przewozów Regionalnych na łączną kwotę dla obu części w wysokości 24,9 mln zł oraz spółki Industrial Division z Wrocławia za łączną kwotę 27,9 mln zł.

Umowa dzierżawy ma zostać zawarta na rok: od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Koleje Śląskie dzierżawią jednostki EN 57 od Przewozów Regionalnych od 2012 r. W większości są to pociągi bardzo wyeksploatowane i mało komfortowe. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł PKP Intercity zachęca tańszymi biletami do wielkanocnych podróży PKP Intercity zachęca tańszymi biletami do wielkanocnych podróży
Następny artykuł PKP LHS podpisało umowę na światłowód PKP LHS podpisało umowę na światłowód