PKP S.A. podsumowują warsztaty w Katach Wrocławskich

PKP S.A. podsumowują warsztaty w Katach Wrocławskich

29 marca 2017 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Przedwczoraj odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca w Kątach Wrocławskich. W spotkaniu uczestniczyło ponad 40 osób, w tym m.in. przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych, policji, przedsiębiorcy, członkowie stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej i Seniorzy. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić i przedyskutować wraz z innymi uczestnikami swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.

Fot. Travelarz C BY-SA 3.0 pl

Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia i zakładanymi terminami jego realizacji. Następnie wzięli udział z badaniu preferencji i wstępnej dyskusji z przedstawicielami kolejowej spółki PKP S.A. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których dyskutowali o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach dla dworca i otaczającej go przestrzeni publicznej.

– Podczas poniedziałkowych warsztatów podkreślano przede wszystkim konieczność dostosowania dworca w Kątach Wrocławskich do wszystkich grup podróżnych – w tym rodzin z dziećmi, seniorów i osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Dla uczestników spotkania równie ważną okazała się kwestia zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Wśród proponowanych rozwiązań można wskazać monitoring na dworcu, umieszczenie zestawu do udzielania pierwszej pomocy czy miejsce dla patrolu policji. W miarę możliwości będziemy starali się spełnić te oczekiwania – mówi Artur Fojud,  audytor ds. dostępności PKP S.A., koordynujący warsztaty.

Na spotkaniu zwrócono również uwagę na potrzebę uporządkowania ruchu w rejonie budynku i udostępnienia miejsc postojowych dla podróżnych. Uczestnicy rozważali formuły kiss&ride, park&ride oraz bike&ride. Podczas warsztatów zaproponowano także kilka rozwiązań wspierających elektromobilność – m.in. ładowarki do rowerów i samochodów elektrycznych przy miejscach postojowych. Uczestnicy zaproponowali też aby w przestrzeni dworcowej uwzględnić miejsce do prowadzenia animacji i spotkań związanych z działalnością społeczną oraz miejsce do ekspozycji, która nawiązywać będzie do regionalnych atrakcji, a także do historii kolei i zabytków techniki.

PODZIEL SIĘ