UPS dodało Warszawę do siatki połączeń intermodalnych

UPS dodało Warszawę do siatki połączeń intermodalnych

29 marca 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Firma UPS uruchomiła sześć nowych destynacji w swojej siatce połączeń intermodalnych. Wśród nich jest Warszawa. Firma zachęca swoich klientów do skorzystania z oferty kolei. 

Fot. UPS

UPS dodał sześć miast do sieci połączeń intermodalnych wykorzystujących transport kolejowy. W Chinach są to miasta: Changsha, Chongqing, Suzhou i Wuhan, a w Europie: Duisburg i Warszawa. UPS już korzysta z usług terminala intermodalnego w Łodzi.

Jak poinformowała spółka, terminal w Duisburgu zapewnia dostęp do dobrze rozwiniętej sieci linii kolejowych, transportu rzecznego, drogowego i lotniczego natomiast Warszawa jest ważnym ośrodkiem zaopatrzenia handlowego, przemysłu oraz badań i rozwoju.

UPS oferuje transport w kontenerach pełnych i częściowo zapełnionych w obu kierunkach. Pociągi transportują ładunki taniej o 65% niż samoloty i szybciej o 40% niż statki. Pojazdy zaopatrzone są w urządzenia pozwalające śledzić lokalizację i temperaturę w kontenerach. Firma zachęca swoich klientów do skorzystania z usług kolei także ze względów ekologicznych. Pociągi intermodalne emitują 25 razy mnie CO2 niż samoloty, ponad to wytwarzają tez znacznie mniej innych zanieczyszczeń takich jak tlenki azotu czy tlenki siarki, które przyczyniają się do występowania smogu w miastach. 

Warto przy tej okazji przypomnieć, że transportowi intermodalnemu będzie poświęcone V Forum FRACHT, które odbędzie się 12-13 kwietnia w Gdańsku. Więcej informacji na stronie www.fracht.kow.com.pl

 

PODZIEL SIĘ