Stadler z nowym biurem inżynieryjnym w Chemnitz

Stadler z nowym biurem inżynieryjnym w Chemnitz

03 kwietnia 2017 | Źródło: Stadler Polska
PODZIEL SIĘ

Stadler otwiera w Chemnitz w Niemczech nowe biuro, w którym zatrudnia 60 inzynierów. Nowy oddział będzie wspierał Grupę w realizacji licznych projektów.

Fot. Stadler

Dziś rano Stadler powitał na pokładzie równo 60 nowych pracowników, którzy podjęli pracę w powołanej 1 kwietnia spółce Stadler Chemnitz. Nowy oddział, należący do dywizji Niemcy, będzie przez pierwsze 2 lata merytorycznie wspierany przez centralę Grupy zlokalizowaną w Bussnang w Szwajcarii.

Stadler Chemnitz będzie opracowywał rozwiązania inżynieryjne z zakresu konstrukcji (struktura, elementy wewnętrzne i zewnętrzne), elektryki, pneumatyki oraz wyliczeń i symulacji wytrzymałościowych i dynamicznych. Spółka będzie rozwijała samodzielnie własne projekty techniczne, jak również wykonywała zlecenia na potrzeby innych oddziałów Grupy. Nowy zespół składa się z inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w obszarze budowy pojazdów szynowych.

– Bardzo się cieszymy ze zwiększenia naszych fachowych kompetencji w Niemczech. Nowi inżynierowie obejmują ważną funkcję w grupie Stadler i będą wspierać nasz dotychczasowy zespół – powiedział Peter Spuhler, właściciel i CEO Stadlera.

PODZIEL SIĘ