175 lat kolejnictwa na Śląsku

175 lat kolejnictwa na Śląsku

08 kwietnia 2017 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Koleje Śląskie wsparły wystawę kolejnictwa, organizowaną przez Muzeum Ziemi Górnośląskiej.

Fot. Koleje Śląskie

W Oberschlesisches Landesmuseum, czyli Muzeum Ziemi Górnośląskiej z siedzibą w niemieckim Ratingen otwarto wystawę pod tytułem „Śląskie światy kolei”. Okazją do zorganizowania wystawy stała się przypadająca w tym roku 175 rocznica kolejnictwa na Śląsku. Zwiedzający mogli w ten sposób obejrzeć początki kolei na Śląsku, jej rozwój oraz współczesność.

Koleje Śląskie mogły dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu wystawy, wspierając organizatorów w ramach swoich możliwości. W okresie poprzedzającym wystawę odbył się szereg spotkań, w ramach których ustalano szczegóły współpracy. Na potrzeby wystawy stworzono bazę podmiotów związanych z szeroko pojętym kolejnictwem na Śląsku.

– Przygotowaliśmy również różnego rodzaju materiały reklamowe, promocyjne i informacyjne w postaci broszur, ulotek, plakatów, zdjęć, schematów itp. Ponadto nakręciliśmy wywiady z pracownikami spółki (w tym z prezesem Wojciechem Dingesem), którzy opowiadali o swojej pracy. Na wystawie można również zobaczyć kompletne mundury kolejarzy KŚ w wersji damskiej i męskiej – informuje przewoźnik.

Wystawa potrwa do 27 maja 2018 r.