PKP Cargo zabiega o konkurencyjną kolej w Europie

PKP Cargo zabiega o konkurencyjną kolej w Europie

06 kwietnia 2017 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

Kwestie regulacji unijnych w sprawie redukcji hałasu na kolei oraz działań w zakresie wyrównywania zasad funkcjonowania przewoźników kolejowych i drogowych były głównym tematem rozmów prezesa zarządu PKP Cargo Macieja Libiszewskiego z dyrektorem CER Liborem Lochmanem. PKP Cargo zapewnia, że zwiększa swoje zaangażowanie w rozwiązywaniu istotnych spraw dla transportu kolejowego w Europie.

Fot. PKP Cargo

Spotkanie z Liborem Lochmanem, dyrektorem wykonawczym CER (Wspólnoty Europejskich Kolei i Zarządców  Infrastruktury), kluczowej w sprawie lobbowania na rzecz transportu kolejowego w UE organizacji  kolejowej  w Europie, odbyło się 4 kwietnia w siedzibie PKP Cargo w Warszawie.

Przedmiotem rozmów były kwestie organizacyjne i merytoryczne udziału prezesa Libiszewskiego w zaplanowanej na 3 maja br. konferencji w Brukseli. Konferencja, w której uczestniczyć będzie także unijna komisarz ds. transportu Violeta Bulc, ma dotyczyć problematyki związanej z projektem regulacji w sprawie redukcji hałasu w transporcie kolejowym (TSI Hałas). Więcej na temat cichych hamulców pisaliśmy tutaj.

Przedyskutowano również kluczową dla konkurencyjności PKP Cargo kwestię relacji droga-kolej, w związku z planowaną w najbliższych tygodniach publikacją  tzw. Pakietu Mobilności. W skład pakietu ma wejść 8 regulacji unijnych, w tym rewizja w sprawie dyrektywy dotyczącej eurowiniet, bezpośrednio związana z kwestią dostępności do infrastruktury transportowej. Chodzi o doprowadzenie do wyrównania zasad funkcjonowania przewoźników kolejowych i drogowych na otwartym rynku Unii Europejskiej.

To ważne spotkanie po raz kolejny podkreśla aktywność działań zarządu PKP Cargo na rzecz budowy silnej pozycji spółki na europejskim rynku transportowym.