Wiceprezes Kolei Śląskich odwołany

Wiceprezes Kolei Śląskich odwołany

06 kwietnia 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dariusz Pękosz został odwołany z funkcji wiceprezesa zarządu ds. techniczno-eksploatacyjnych. Rada Nadzorcza podjęła decyzję 5 kwietnia.

Fot. Koleje Śląskie

Dariusz Pękosz zakończył współpracę z Kolejami Śląskimi na zasadzie porozumienia stron. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie Pękosza z maszynistami. W ostatnich dniach ze spółki odeszło10 z nich.

Dariusz Pękosz jest absolwentem Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył dwa kierunki studiów poznańskiej Wyższej Szkoły Bankowej – Zarządzanie w Biznesie Międzynarodowym MBA oraz Systemowe Zarządzanie Organizacją. Dwa lata był prezesem zarządu CTL Chemkol. Wcześniej był m.in. dyrektorem Innowacji i Rozwoju w CTL Logistics, prezesem GreenChip Cargo oraz członkiem zarządu spółki CPF.

Jednocześnie Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o zorganizowaniu konkursu na stanowisko wiceprezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych. Termin składania ofert mija 24 kwietnia. Zgłoszone kandydatury zostaną otwarte następnego dnia.

Kandydaci muszą posiadać m.in. wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania transportem kolejowym, gospodarowania, eksploatacji i utrzymania taboru kolejowego, organizacji zaplecza technicznego   transportu kolejowego, zarządzania personelem pasażerskim w ruchu kolejowym, zarządzania  bocznicą kolejową oraz systemów bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Powinni wykazać się też znajomością zasad funkcjonowania spółek handlowych ze szczególnym uwzględnieniem spółek, a także  wiedzą o zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa spółka, ze szczególnym  uwzględnieniem wykonywania tych zadań w województwie śląskim.

Poza tym, oceniane będą kwalifikacje i doświadczenie zawodowe oraz osiągnięcia zawodowe,  w  tym  dodatkowe kwalifikacje i umiejętności oraz doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych, pod kątem przydatności do wykonywania funkcji wiceprezesa zarządu do spraw techniczno-eksploatacyjnych.

Do czasu znalezienia nowego wiceprezesa jego obowiązki będzie pełnił Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

PODZIEL SIĘ