Fima przejęła Krakowskie Zakłady Automatyki

Fima przejęła Krakowskie Zakłady Automatyki

12 kwietnia 2017 | Źródło: inf. prasowa
PODZIEL SIĘ

Fima, przedsiębiorstwo inteligentnych rozwiązań inżynieryjnych, kontrolowane przez fundusz inwestycyjny notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zostało większościowym udziałowcem Krakowskich Zakładów Automatyki.

Fot. KZA

Polska jest jednym z największych rynków infrastruktury kolejowej w Europie. W bieżącej unijnej perspektywie finansowej w infrastrukturę kolejową w Polsce zaplanowano inwestycje o wartości ok. 16 mld euro, zaś KZA posiada doskonałą pozycję w tym segmencie.

– Transakcja Fimy i KZA wzmocni nasze możliwości finansowe w ramach przygotowań do zbliżających się dużych projektów związanych z modernizacją infrastruktury, poszerzy nasz portfel rozwiązań, pozwoli na skuteczniejsze wykorzystanie zatrudnionych specjalistów oraz zmniejszy koszty związane z zarządzaniem. Tylko na rynku automatyki kolejowej w Polsce w najbliższych latach zaplanowane są inwestycje o wartości prawie półtora miliarda euro – wyjaśnia Edward Jacek Kwarciak, prezes zarządu KZA.

Przedsiębiorstwo Fima powstało w 1992 i posiada firmy na Litwie, Łotwie, Białorusi i w Polsce. Firma zatrudnia ok. 500 osób, z których 140 to specjaliści posiadający stosowne kwalifikacje do pracy przy projektach kolejowych. Spółka specjalizuje się w systemach zarządzania ruchem, komunikacji, ochrony, zasilania, informacji pasażerów i pracowników oraz ogrzewania zwrotnic klejowych. Fima nabyła 68% udziałów w KZA. 

PODZIEL SIĘ