Jak PKP przygotowały się do wielkanocnego szczytu?

Jak PKP przygotowały się do wielkanocnego szczytu?

12 kwietnia 2017 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Dodatkowe pociągi na wybranych trasach, przygotowane zespoły pracowników pogotowia technicznego ze specjalistycznym sprzętem oraz wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK - kolej jest przygotowana na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym.

Fot. PKP PLK

Nad koordynacją świątecznych podróży czuwają wzmocnione służby dyspozytorskie PKP Polskich Linii Kolejowych. Przez całą dobę utrzymują kontakt z przewoźnikami i służbami technicznymi oraz monitorują stan pogody. W okresie świątecznym w dyspozycji pozostaje 160 zespołów szybkiego usuwania awarii i 20 zespołów ratownictwa technicznego. W gotowości jest 70 pociągów sieciowych, które mogą być wykorzystane w przypadku usterek sieci trakcyjnej. Dodatkowych 9 lokomotyw osłonowych zapewniono na największych stacjach.

Więcej świątecznych połączeń i dłuższe Bilety Weekendowe PKP Intercity

Oprócz składów kursujących w regularnej siatce, w drodze na Święta Wielkanocne podróżni będą mogli skorzystać z 14 dodatkowych połączeń PKP Intercity. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Poznań - Gdynia, Wrocław - Przemyśl, Kraków - Przemyśl czy Szczecin - Olsztyn. Ze względu na duże zainteresowanie podróżami w relacji Polska - Ukraina - Polska w okresie świątecznym, PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią dodatkowe kursy pociągu relacji Przemyśl Główny - Kiev Pass - Przemyśl Główny. W okresie świątecznym Bilety Weekendowe będą ważne o jeden dzień dłużej - od piątku (14 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (18 kwietnia) do godz. 6:00 rano.

Wsparcie informacyjne na dworcach

Na największych dworcach pasażerom pomocy udzielą pracownicy InfoDworców, Centrów Obsługi Klienta oraz mobilni informatorzy. Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy dostępne są na stronach: portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl. 

Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na intercity.pl, gdzie dostępna jest także informacja o frekwencji w pociągach oraz pod numerem infolinii: 19 757. 

Bezpieczeństwo w podróży

Nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach będzie czuwać prawie 500 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na dobę wspieranych przez policjantów i strażników miejskich. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 600 pociągach pasażerskich. Do zabezpieczenia szlaków kolejowych SOK wykorzysta m.in. mobilne centra monitoringu i fotopułapki.

PODZIEL SIĘ