Gdańsk unieważnił przetarg na tramwaje

Gdańsk unieważnił przetarg na tramwaje

13 kwietnia 2017 | Źródło: GAiT
PODZIEL SIĘ

Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniła przetarg na dostawę 15 sztuk nowych tramwajów niskopodłogowych dwukierunkowych. Ceny zaproponowane przez dwie firmy, które złożyły oferty przekraczają kwotę, jaką spółka GAiT zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Fot. Artur Andrzej CC0

- W ciągu dwóch tygodni rozpiszemy nowy przetarg na dostawę tramwajów dla Gdańska. Nie ulegnie zmianie kwota zamówienia, ani termin dostarczenia pojazdów. Zostanie natomiast poprawiony SIWZ  - mówi Maciej Lisicki, prezes GAiT.

SIWZ zostanie uzupełniony m.in. o zagadnienia, które pojawiały się w pytaniach zadawanych przez potencjalnych oferentów w trakcie trwania postępowania. Kryterium oceny ofert nie będzie już czas gwarancji, który zostanie narzucony przez GAiT (dłuższy niż standardowy).

Przypomnijmy, że w przetargu na dostawę 15 sztuk nowych tramwajów niskopodłogowych dwukierunkowych wpłynęły dwie oferty. Jedna od Stadlera Polska i Solarisa na kwotę 144 514 720,70 zł oraz druga od Pesy na kwotę 143 878 020,00 zł. Kwota jaką spółka GAiT zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 138 375 000,00 zł.  

Przetarg dotyczy 15 wagonów tramwajowych wieloczłonowych, dwukierunkowych i całkowicie niskopodłogowych. Każdy nowy tramwaj będzie również wyposażony w defibrylator AED (umieszczony w kabinie motorniczego). Pojazdy będą też przystosowane do pokonywania wzniesień wynoszących do 6%, z możliwością zatrzymania się na wymienionym odcinku. Pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w monitoring wewnętrzny oraz system informacji pasażerskiej. Podobnie, jak w nowe Mercedesy Citaro, także i tramwaje zostaną wyposażone w podwójne porty USB, umożliwiające ładowanie baterii telefonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych.

PODZIEL SIĘ