Lotos Kolej zwiększa przewozy w Niemczech

Lotos Kolej zwiększa przewozy w Niemczech

18 kwietnia 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W 2017 r. Lotos Kolej planuje przewieźć na terenie Niemiec ok. 2 mln ton ładunków. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

Fot. Przemysław Szkatuła

Pociągi Lotos Kolej docierają m.in. do takich miast jak Hamburg, Magdeburg, Rostocka, Bad Shandau i Merseburg. W planach jest zwiększenie destynacji o kilka innych miejscowości. 

Połączenia na terenie naszego zachodniego sąsiada są realizowane przez niemieckich maszynistów, ale na ukończeniu znajdują się już szkolenia polskich mechaników.

Obsługa pociągów przez polskich pracowników da nam dużo większe możliwości w organizacji przewozów. U nas transporty ustala się w sposób elastyczny, planowanie jest z dnia na dzień, modyfikowane do potrzeb klienta. W Niemczech natomiast planuje się to z wyprzedzeniem tygodniowym, wszystko jest bardziej sztywne począwszy od planistów, po dyspozytorów ruchu, a kończąc na maszynistach – mówiła Katarzyna Korowicka, dyrektor ds. handlu Lotos Kolej podczas V Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2017 w Gdańsku. 

W 2016 r. pod względem masy przewiezionego towaru Lotos Kolej była na trzecim miejscu w Polsce (za PKP Cargo i DB Cargo). Udział procentowy gdańskiej spółki wyniósł 5,70 proc.

W ubiegłym roku Lotos Kolej przewiozła ogółem 12,5 mln ton towarów. 

PODZIEL SIĘ