Przedstawiciele Kongresu USA na pokładzie Pendolino

Przedstawiciele Kongresu USA na pokładzie Pendolino

22 kwietnia 2017 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Podczas swojej wizyty w Polsce, przedstawiciele delegacji Kongresu USA mieli okazję podróżować pociągiem Pendolino na trasie Warszawa – Kraków. Towarzyszyli im przedstawiciele PKP S.A. Kongresmeni dowiedzieli się, jak funkcjonuje polska kolej i jakie są plany PKP na najbliższe lata, m.in. w zakresie inwestycji.

Fot. PKP S.A.

Przejazd odbył się na prośbę Wydziału Gospodarczego Ambasady Amerykańskiej w Warszawie. Na czele delegacji stanął Kongresmen Bill Shuster, przewodniczący Komisji Infrastruktury i Transportu Izby Reprezentantów USA, a towarzyszyli mu m.in: Garrett Graves, kongresmen Stanów Zjednoczonych ze Stanu Luizjana, Randy Weber, kongresmen z Teksasu, Albio Sires, kongresmen ze stanu New Jersey, Adam Kinzinger, kongresmen z Illinois, Duncan Hunter, kongresmen z Kalifornii. Z ramienia PKP S.A. w spotkaniu wzięli udział:  Przemysław Ciszak, pełnomocnik Zarządu, dyrektor ds. organizacyjno-prawnych, Łukasz Cachro, dyrektor Biura Strategii, Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Kongresmeni zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną Grupy PKP, a także zmianami, jakie dokonały się w ostatnich latach na polskiej kolei i wyzwaniami, jakie przed nią stoją. Wśród najważniejszych znalazły się inwestycje infrastrukturalne, mające nie tylko poprawić jakość podróżowania, ale także stworzyć lepsze warunki przewoźnikom towarowym. Przedstawiciele PKP S.A. podkreślali, że głównym celem obecnie prowadzonych działań jest zwiększanie konkurencyjności transportu kolejowego.

Kongresmeni pozytywnie oceniali jakość taboru oraz komfort podróży. Podczas podróży podzielili się swoimi wrażeniami z naszego kraju. Mówili, że imponuje im polska historia. Większość z członków delegacji była w Polsce po raz pierwszy.